Egy váratlan kieső: Graham Poll

KRASZ EMILKRASZ EMIL
Vágólapra másolva!
2006.06.23. 12:32
Címkék
Újabb meglepetés a németországi labdarúgó-világbajnokságon: a csoportmérkőzéseket követően nemcsak a jó erőkből álló horvátok, a szerbek, elefántcsontpartiak, valamint az aranyérmesre is esélyes csehek búcsúztak, hanem a játékvezetői körökben az egyik legelőkelőbb helyen jegyzett Graham Poll.
Graham Pollt Niko Kovac győzködi - A KÉPRE KATTINTVA MEGNÉZHETI A MECCSRŐL KÉSZÜLT FOTÓGALÉRIÁT
Reuters
Graham Pollt Niko Kovac győzködi - A KÉPRE KATTINTVA MEGNÉZHETI A MECCSRŐL KÉSZÜLT FOTÓGALÉRIÁT
Graham Pollt Niko Kovac győzködi - A KÉPRE KATTINTVA MEGNÉZHETI A MECCSRŐL KÉSZÜLT FOTÓGALÉRIÁT
Reuters
Graham Pollt Niko Kovac győzködi - A KÉPRE KATTINTVA MEGNÉZHETI A MECCSRŐL KÉSZÜLT FOTÓGALÉRIÁT

A 43 életévében járó játékvezető az Ausztrália-Horvátország találkozón két sárga lapot mutatott fel Simunicnak, ám az ilyen esetben automatikusan járó piros lap, a kiállítás elmaradt. A horvát védő a találkozón így végig a pályán maradhatott – igaz már csak egy perc választotta el a hármas sípszótól - és csak a lefújás után megkapott harmadik sárga lapját(!) követően mutatta fel neki Poll a pirosat is.

Szavazás

Melyik ország nyeri a 2006-s labdarúgó vb-t?

Írja be az itt látható számot!
A négy évvel ezelőtti világbajnokság emlékezetes és felháborító játékvezető tévedései miatt a FIFA nevében az elnök, Sepp Blatter határozott fellépést és szankciókat ígért hasonló esetekre. Ezt magukénak vallották az érintett játékvezetők is, akik tudták: a szokottnál is nagyobb felelősség és figyelem hárul rájuk, valamint munkájukra a vb-n.

„Ha elkövetsz egy nagy hibát, biztos lehetsz benne, hogy az utolsó mérkőzésed volt a világbajnokságon.” Ezt Graham Poll mondta, igaz még tegnapi hibája előtt, sőt a világbajnokságot megelőzően.

Poll a szakma egyik legelismertebb tagja, ő azon kevés játékvezető közé tartozik, aki nem kedvtelésből, vagy éppen fizetés-kiegészítésképpen fújja a sípot, hanem hivatásosan, tehát kőkemény profiként.

A tét rányomta a bélyegét az ausztrál-horvát mérkőzésre és ez meglátszott Poll teljesítményén is. Egy tizenegyeset megadott a Hiddink-csapatnak Tomas kezezését követően, ám a horvát védő második kezezésénél már nem fújta be a büntetőt.

A horvát kapitány, Kranjcar inkább oda sem néz, a holland-ausztrál Hiddink a piros lapot reklamálja - A KÉPRE KATTINTVA MEGNÉZHETI A MECCSRŐL KÉSZÜLT FOTÓGALÉRIÁT
Reuters
A horvát kapitány, Kranjcar inkább oda sem néz, a holland-ausztrál Hiddink a piros lapot reklamálja - A KÉPRE KATTINTVA MEGNÉZHETI A MECCSRŐL KÉSZÜLT FOTÓGALÉRIÁT

A hajrában a 79. percben lőtt egyenlítő góljukkal továbbjutásra álltak az ausztrálok, amikor Poll elvesztette a fonalat. A felpaprikázott küzdelemben előbb a horvát Simic, majd az ausztrál Emerton kapta meg második sárga lapját és hagyta el idő előtt a pályát, ám Simunic hasonló produkciója után fenn maradt a találkozó lefújásáig.

„Biztos voltam benne, hogy Simunic már a második sárga lapját kapta a találkozón – mondta a mérkőzés után az ausztrálok legrutinosabb, legismertebb játékosa, Mark Viduka. – Kérdeztem is Polltól azonnal: hányadik sárga lapját kapja Simunic? A játékvezető azt válaszolta, hogy még csak az elsőt. Azonnal tudtam, hogy hibázott, itt valami nem stimmel.”

Az ausztrál játékos azonban ennél messzebbre nem ment, amikor Poll hibájáról formált véleményt. Sőt, a maga módján még a védelmébe is vette.

„Mindenki követ el hibákat. Graham Poll akkor is nagyszerű játékvezető. Nem tudok semmi rosszat mondani róla.”

Poll ezt megelőzően már két mérkőzést is vezetett a németországi vb-n, elsőként a Dél-Korea–Togo találkozót. Az ázsiai csapat 2-1-s győzelmét hozó mérkőzés 53. percében második sárga lapot követően kiállította az afrikai együttesből Abalót. Az Ukrajna–Szaúd-Arábia összecsapáson csak a sárga kártya került elő a zsebéből, igaz az többször is.

Az 1963-as születésű Poll a nagyobb futballtornákat figyelembe véve közreműködhetett a 2000-s Európa-bajnokságon, a 2002-s világbajnokságon, valamint a 2005-s klubvilágbajnokságon.

EMLÉKEZTETŐ - LABDARÚGÓ-VILÁGBAJNOKSÁG, F-CSOPORT, 3. FORDULÓ

Helyszín: Stuttgart
Nézőszám: 54 000
Játékvezető: Graham Poll
Asszisztensek: Philip Sharp, Glenn Turner (angolok)
HORVÁTORSZÁG AUSZTRÁLIA
1 Pletikosa 18 Kalac
7 Simic 2 Neill
3 Simunic 3 Moore
13 Tomas 14 Chipperfield
2 Srna 7 Emerton
5 Tudor 13 Grella
10 N. Kovac 4 Cahill
8 Babic 5 Culina
19 Kranjcar 21 Sterjovski
18 Olic 9 Viduka
9 Prso 10 Kewell
Szövetségi kapitány: Szövetségi kapitány:
Zlatko Kranjcar Guus Hiddink
Gólszerző: Srna (2.), Moore (38., 11-esből), N. Kovac (56.), Kewell (79.)
Csere: Grella helyett 15 Aloisi (64.), Kranjcar helyett 16 J. Leko (66.), Sterjovski helyett 23 Bresciano (71.), Olic helyett 14 Modric (74.), Chipperfield helyett 19 Kennedy (74.), Tomas helyett 17 Klasnic (84.)
Sárga lap: Simic (32.), Tudor (38.), Simunic (62.), Pletikosa (69.), Emerton (81.)
Kiállítás: Simic (84.), Emerton (86.), Simunic (90.)
A MÉRKŐZÉS STATISZTIKÁJA:
3 Kapuralövések 7
8 Lövések 12
21 Szabálytalanságok 24
3 Szögletek 9
2 Lesek 1
7 Sárga lapok 2
2 Kiállítások 1
44% Labdabirtoklás 56%
F-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE:
1. Brazília 3 3 - - 7-1 +6 9 pont
2. Ausztrália 3 1 1 1 5-5 0 4 pont
3. Horvátország 3 - 2 1 2-3 -1 2 pont
4. Japán 3 - 1 2 2-7 -5 1 pont
Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik