Bombameglepetés lett a szegedi rangadó vége

THÉKES ISTVÁNTHÉKES ISTVÁN
2006.12.10. 01:04
A forduló, sőt talán az egész alapszakasz legnagyobb meglepetése született szombaton Szegeden, amidőn – ha csak egyetlen ponttal is – a bajnoki tabella harmadikja legyőzte az eddigi elsőt. Mostantól a Pécs áll az élen.
A kék mezes Mészáros Kornélia rutinja jól jött csapata számára
Laufer Péter

Az első hat percben csapata 16 pontjából nyolcat vállalt a kapitány Cserny Réka, és az ő vezérletével gyorsan meglépett az esélyesebb Sopron (7. p.: 10–18). A szegediek felzárkózása jó ideig pontatlan távoli dobásaik miatt hiúsult meg. A nyitó negyed hajrájában előbb a térdműtéte után nemrég visszatérő Ivana Matovics villogott, míg a másik oldalon a frissen pályára lépő Russai Petra süllyesztett el egy hármast a vendégek gyűrűjében.

A folytatásban Mészáros Kornélia és Milena Tomova eredményességének köszönhetően átvette a vezetést a Szeviép, Németh Bernadett viszont büntetőkből egyenlített.

A nagyszünet előtti percekben ismét Matovics villogott: a dunántúliak idegenlégiósa sokat tett azért, hogy együttese előnnyel vonuljon pihenőre. Russai azonban keresztülhúzta a számítását, két triplával 37–37-re egyenlített.

A harmadik tíz perc első eseményét Mészáros Kornélia távoli találata jelentette. A 25. perc táján megtorpantak Csernyék, és a sok eladott labdájukat rendre könnyű kosarakkal büntették a hazaiak, akik 30 perc alatt tíz triplát hintettek.

A záró felvonás 62–54-es állásnál kezdődött. Ebben a játékrészben is fantasztikusan küzdöttek Mészárosék, és a hajrához érve magabiztosan vezettek. Ám a 36. percben elvesztették az öt személyi hibát elkövető válogatott centerüket, Kajdacsi Juditot, és ez némi zavart okozott az addig oly jól működő gépezetükben.

Drámai eseményekben bővelkedett a rangadó végjátéka. Nyolc másodperccel a lefújás előtt, 74–72-es állásnál Tomova mindkét büntetőjét értékesítette, válaszként Honti Kata az ellene elkövetett szándékos szabálytalanságot három, pontosan kivitelezett személyivel torolta meg. Az utolsó három másodpercben a Szeviépé volt a labda, és az eddig is meglepően jól szereplő csongrádi csapat nem adott esélyt az eddigi éllovasnak az egyenlítésre.

Mestermérleg

Peresztegi Nagy Ákos, a Szeged edzője: Számítottunk arra, hogy egy fáradt Sopron veszi fel ellenünk a küzdelmet. Az így kínálkozó lehetőséget fegyelmezett védekezéssel és taktikus támadójátékkal váltottuk győzelemre.

Székely Norbert, a Sopron edzője: Mindenekelőtt sportszerűen elismerem, hogy megérdemelten nyert a Szeged. Vereségünk legfőbb okát abban látom, hogy jó ideig nem a kellő intenzitással kosárlabdáztunk.