Nem volt önbizalmuk

THÉKES ISTVÁNTHÉKES ISTVÁN
2007.01.12. 01:10
Meglehetősen korán, már a hetedik percben elfogyott Peresztegi Nagy Ákos türelme – okkal lett ideges a Szeviép-Szeged edzője, hiszen 7–17 volt az állás. A mester időt kért, és pályára küldte két alapemberét, a héten betegség miatt több edzést kihagyó Milena Tomovát és Török Szilviát.
Az itt bajnoki meccsen a pécsi Iványi Dalmával küzdô Török Szilvia (jobbra) a kassaiak ellen betegségét követôen is megtette a magáét

Az irányító bemutatkozásként elsüllyesztett egy hármast a kassaiak gyűrűjében, a jó példát rövidesen Russai Petra és Szlimák Hajnalka is követte.
A nagyszünet előtti másodpercekben Tomova kiegyenlített, ám a harmadik negyed a mezőny legjobbja, Ivana Jalcová triplájával kezdődött, majd a folytatásban társai is jól összpontosítottak a befejezéseknél.

A szegediek sokáig tartották a lépést a két amerikai idegenlégióssal, továbbá több szlovák válogatottal felálló ellenfelükkel. Olyannyira, hogy kifejezetten szoros, 51–53-as állásnál kezdődött a záró negyed, melynek prológját Fürész Emőke távoli találata jelentette. Noha a hajrában öt ponttal is vezetett a Szeviép, Janel McCarville vezérletével fordítottak a vendégek, és tekintélyesnek mondható, hétpontos előnnyel várhatják a szerdai kassai visszavágót.

A lefújás után Pertesztegi Nagy Ákos okkal volt bosszús. Nem csupán a vereség miatt, hanem azért is, mert a mérkőzést megelőző napon pontosan vázolta, mi lehet a fegyver az egyébként remek játékosokból álló kassaiak ellen.

Az edző úgy vélte, hogy akkor nyerhet a csapata, ha taktikusan, türelmesen játszik, ha a játékosok képesek lelassítani az ellenfél ritmusát, jól összpontosítanak.
Nos, a tervből nem lett valóság, ez a vereség fő oka.

SZEVIÉP-SZEGED - K CERO VODS KOSICE (szlovák) 66–73
(13–20, 22–15, 16–18, 15–20)

Szeged, 500 néző. V: Mogulkoc (török), Vukanovics (szerb)
SZEGED: Izsák 8/6, FÜRÉSZ E. 14/9, Mészáros, Russai 7/3, Kajdacsi 8. Cs: TOMOVA 14, TÖRÖK 9/3, Szlimák 6/3. Edző: Peresztegi Nagy Ákos
KOSICE: JALCOVÁ 21/6, MAZZANTE 18/6, Cikosová 2, G. Branzova 4, MCCARVILLE 22. Cs: Jurcenková 4, Michulková, Barényiová, Ruzicková 2. Edző: Vladimir Karnay
Az eredmény alakulása. 3. p.: 4–2. 5. p.: 5–9. 7. p.: 7–17. 12. p.: 16–24. 16. p.: 27–33. 18. p.: 31–35. 24. p.: 41–42. 28. p.: 45–51. 32. p.: 57–56. 36. p.: 63–63

Mestermérleg
Peresztegi Nagy Ákos:
– Több játékosom nem hitte el, hogy nyerhetünk, ami abban nyilvánult meg, hogy biztató helyzetekben sem vállalkoztak dobásra. Nyerési esélyt szalasztottunk el.
Vladimír Karnay: – Elsősorban a centerposzton nőttünk ellenfelünk fölé. Jó eséllyel várjuk a visszavágót.