Reuters
Lisandra Frometáék (Kuba, hátul) nem voltak partiban Cinzia Ragusáékkal (Olaszország, elöl)
Reuters
Lisandra Frometáék (Kuba, hátul) nem voltak partiban Cinzia Ragusáékkal (Olaszország, elöl)
A karibiak Új-Zéland ellen 7-7-s döntetlennel kezdtek: kapusuk, Mairelis Zunzunequi 27 lövésből kapta a hét gólt.
Míg elöl a vállalkozó kedvvel nem volt baj: 36-szor próbálkoztak, de ez számukra ugyancsak hét gólt eredményezett. Elsősorban a mérkőzést végig játszó Danay Gutierrez kísérletezett gyakran, igaz eredménytelenül: tíz lövéséből mindössze két gól született. Olga Soler nála is gyengébbet, hatból semmit produkált. Yanelis Andrew viszont három lövéséből két gólt szerzett.
A jóval fajsúlyosabb olaszok gyakorlatilag minden második támadásukból gólt szereztek a kubaiak ellen: a 17 gól 35 lövésből születetett, amelyből azonban csak 26 ment kapura.
Míg a kubaiaknak támadásban nem nagyon ment, de úgy is mondhatnánk, hogy nagyon nem ment.
Huiszen hiába próbálkoztak 31-szer, abból már csak 19 lövés ment kapura, végül öt gól született. Danay Gutierrezt említsük meg újfent, hiszen az olaszok ellen is bátran lőtt, szám szerint tízszer, de egyszer sem talált. Rá minden bizonnyal különösen is figyelnünk kell.
Az olaszokkal a csoportelsőségért folytatott párharcban ellenfelünk egyelőre kettővel jobban áll, ráadásul ők utánunk játszanak Új-Zélanddal, így a mi eredményünk ismeretében számolgathatnak, mennyivel is kell adott esetben győzniük a biztos negyeddöntős helyért.
Abban viszont bízhatunk, ahogy a kubaiaknak, úgy Új-Zélandnak sem mindegy, mennyivel kapnak ki, hiszen köztük is a gólkülönbség dönt majd a még továbbjutást érő harmadik helyezésről.