Portisch egyenlített

R. P.R. P.
2007.04.15. 00:19

Óriási hibának köszönhetően Portisch Lajos egyenlített a Borisz Szpasszkij elleni hatjátszmás rapid páros mérkőzés szombati, második játéknapján. A pénteki első két találkozóból még a francia exvilágbajnok jött ki jobban, hiszen 1.5:0.5-ös vezetésre tett szert, ám a folytatás rémálommal ért fel számára. A harmadik játszmában még minden a legnagyobb rendben ment, a két veterán matador nem kockáztatott sokat, néhány csere után döntetlenben egyeztek meg. A negyedik partiban azonban Szpasszkij a középjátékban azonnali vesztőt húzott, amikor meggondolatlanul támadásra indult. A kilencszeres magyar bajnok nem hagyta ki a lehetőséget, leütötte az ingyen felkínált huszárt. Szpasszkijnak csupán egy válasza lehetett: feladta a mérkőzést. Az állás 2:2, így a vasárnapi két csata dönt.