Értékes pontokat hullajtott el idegenben Fatih Terim csapata

2007.09.08. 21:35
Talán a játéknap legnagyobb meglepetését okozta Málta, amely hazai pályán pontokat rabolt a török válogatottól. Dusan Fitzel együttese kétszer is vezetést szerzett, a félholdasok mindkétszer gyorsan egyenlítettek, de a győztes gólt már nem tudták megszerezni.
Halil Altintopot és társait keményen őrizték a máltaiak
Reuters
Reuters

Törökország úgy utazott el a máltaiak otthonába, hogy ha törik, ha szakad, be kell gyűjteni a három pontot.

A toronymagas esélyes törökök azonban képtelenek voltak helyzetet kialakítani, a máltaiak jól védekeztek, igaz, sokáig ők sem voltak veszélyesek a kapuba.

A 41. percben aztán megszerezte a hazai csapat a vezetést: Briffa szögletét Said vágta laposan a kapu sarkába.

Dusan Fitzel legénysége azonban nem bírta kihúzni a szünetig, a 45. percben Ibrahim Üzülmez ment el a jobb oldalon, beadását Halil Altintop helyezte a hálóba.

A második félidőben hiába próbálkozott a török csapat, nem sikerült újra bevennie Haber hálóját. Sőt, a 76. percben jött a feketeleves: Schembri bevette Hakan Arikan hálóját Mifsud beadása után.

Ezúttal sem sikerült sokáig megtartani a vezetést, két perccel Schembri gólja után Servet fejelt a kapuba Hamit Altintop beadásából. A győztes gólt azonban már nem sikerült megszerezniük a törököknek, így értékes pontokat hagytak Máltán.

EB-SELEJTEZŐ

C CSOPORT
Málta - Törökország 2-2 (Said 41., Schembri 76. ill. Halil Altintop 45., Serhat 78.)