Viszonylag szerény büdzsével, évi hatvanötmillió forintból gazdálkodik az NB II Keleti csoportjának listavezetője, a Szolnoki MÁV-Mondi, mégis merész terveket szövöget, főleg azután, hogy kétszer is legyőzte a Ferencvárost. Vígh Tibor irányításával a Szolnoki MÁV együttese hatvan év szünet után újra NB I-es lehet, s tegyük hozzá, nem érdemtelenül, mert annak csapatnak, amelyik az Üllői úton és hazai pályán is megleckézteti a Ferencvárost, ott a helye a legjobbak között.
„A Ferencváros az NB II legjobb szponzora” – állapította egy idősödő szolnoki úr. S nem állított valótlant a helyi drukker, hiszen míg a Szolnok hazai meccsein többnyire 300-400 néző van a lelátón, a Ferencváros ellen csaknem tízezren váltottak belépőt. Kétezer forintba került a jegy, így könnyen kiszámítható, a pénztárba befolyó nettó összeg ötödét-hatodát jelentheti az egész éves, mintegy hatvanötmilliós büdzsének. Elégedetten dörzsölték tehát a tenyerüket a pénztárosok, hiszen tömött sorok kígyóztak a pénztárak előtt már két órával a találkozó kezdete előtt.
Jött rengeteg ferencvárosi is, akikre 250 rendőr és 150 biztonsági ember vigyázott. A mérkőzés kezdete előtt, de még az első félidő alatt sem volt gond, pedig meglepetésre nagyszerű szabadrúgásgóllal a Szolnok szerzett vezetést. Bosszankodtak, persze hogy bosszankodtak a zöld-fehérek, de azt hitték, csak átmeneti a hazai vezetés. Aztán ahogy teltek a percek, úgy lett egyre idegesebb a közönség, és bizony nemegyszer zúgott a kórus: „Csank János, takarodj…!”
Eduard Ndjodo találata lecsendesítette a tüntetőket, és ismét a szurkolás került előtérbe, ötezer torok buzdította a nagy mezőnyfölényben futballozó, rengeteg helyzetet kidolgozó vendégcsapatot. Ám a ziccerek kimaradtak, mi több, érvényesült a futball íratlan törvénye: a másik oldalon ártalmatlannak tetsző támadás végén az Újpesttől kölcsönvett Kiss Zoltán bombagólt lőtt, s így megint a Szolnoknál volt az előny – és az újabb ferencvárosi helyzetek dacára ott is maradt a lefújásig.
A Szolnok az őszi, Üllői úti sikere után otthonában is legyőzte a Ferencvárost, és e tény önmagában is kijózanító hatású a zöld-fehérekre.
Nem meglepő, hogy a Fraditábor egy része kemény kritikával illette csapatát. A vendégegyüttes egy órával a meccs befejezése után sem tudta elhagyni az öltözőt, ugyanis feldühödött szurkolók egy csoportja körülvette a Lipcsei Péteréket szállító buszt, s hiába állt ott rengeteg biztonsági ember, a csapat tagjai nem kockáztatták meg a beszállást. Végül aztán nagy ordibálás és füttykoncert közepette négy óra után néhány perccel elindult Budapestre a vert sereg.