Görögországban kitartanak a „csodatevő” Otto Rehhagel mellett

Vágólapra másolva!
2008.06.17. 11:57
Otto Rehhagelt 2001-ben nevezték ki a görög válogatott élére. Három évvel később Európa-bajnokságot nyert a csapattal, de idén az első két meccsen kikapott a címvédő, így az utolsó forduló eredményétől függetlenül búcsúzik az Európa-bajnokságtól. Ennek ellenére Rehhagelnek nem kell búcsúznia a görög válogatottól.
Otto Rehhagel érthetően csalódott, hiszen csapata két vereséggel kezdett az Európa-bajnokságon
Fotó: Action Images
Otto Rehhagel érthetően csalódott, hiszen csapata két vereséggel kezdett az Európa-bajnokságon
Otto Rehhagel érthetően csalódott, hiszen csapata két vereséggel kezdett az Európa-bajnokságon
Fotó: Action Images
Otto Rehhagel érthetően csalódott, hiszen csapata két vereséggel kezdett az Európa-bajnokságon

„Könnyű lenne váltani, de ezt a csapatot a bizalom és a folyamatosság tartja össze. Otto Rehhagel szerződése a 2010-es világbajnokságig szól, addig biztosan együtt dolgozunk –jelentette ki Vasszilisz Gagacisz.

A görög szövetség elnöke, azt követően beszélt erről, hogy a 2004-es Európa-bajnok kikapott Svédországtól és Oroszországtól, így már biztosan nem jut tovább csoportjából.

„Az a célunk, hogy ott legyünk a nagy tornákon, s ez az Eb-n is megvalósult, így elégedettek vagyunk Rehhagel munkájával " – tette hozzá a sportvezető.

Otto Rehhagelt 2001-ben nevezték ki görög szövetségi kapitánynak. A nyáron 70. születésnapját ünneplő szakember vezetésével a görögök nem jutottak ki a 2002-es világbajnokságra, de hagyták dolgozni.

A német szakember pedig meghálálta a bizalmat: összerakott egy rendkívül fegyelmezett, egységes „aranygenerációt”, ami a hellén futball legnagyobb sikerét elérve Európa-bajnok lett 2004-ben.

Rehhagel csapata ezt követően ismét nem jutott ki a világbajnokságra, de továbbra is kitartottak a szakember mellett, ő pedig a 2004-es hősök mellett, és kijuttatta az országot a 2008-as Európa-bajnokságra.

Az Eb nem úgy sikerült az együttes számára, ahogy azt a szurkolók várták, de a Rehhagel-eposz tovább folytatódhat. A hősköltemény 2010-ben zárulhat le végérvényesen, amikor hosszú vándorlásuk végén a görög hősök Dél-Afrikába szeretnének eljutni.

A görög labdarúgás történetében a két év múlva esedékes világbajnokság lenne a második alkalom (1994 után), amelyen szerepelne a válogatott. Rehhagel edzői pályafutásában az lenne az első alkalom, mely méltó megkoronázása lehetne a több mint 20 éves karriernek (1974-ben kezdett edzősködni Rehhagel).

És, hogy mi lehet a siker titka? Ahogy Gagacisz fogalmazott: a bizalom és a folyamatosság. Ez sok ország számára megszívlelendő tanács lehet…
Legfrissebb hírek

Húsz év után – így élnek most a 2004-es görög hősök

Foci Eb 2024
2024.07.05. 15:51

Címlapsztori: Most a magyarok lehetnek a görögök! – Otto Rehhagel

Minden más foci
2024.01.24. 08:00

Lóránt 100 Emlékév: Otto Rehhagel is átvette a jubileumi oklevelet

Magyar válogatott
2024.01.23. 11:31

Görögország: dokumentumfilm készült az Eb-győztes csapatról

Minden más foci
2021.10.07. 19:14

Görög öröm a köbön – „Rehaklészék” mindenkit megleptek a 2004-es Eb-n

Minden más foci
2021.05.24. 18:47

Németország: Hrutka újra ’Lautern-mezben lépett pályára

Német labdarúgás
2018.09.11. 11:16

Bundesliga: a Hertha szóban megegyezett Rehhagellel - sajtóhír

Német labdarúgás
2012.02.18. 12:55

Rudi Völler, a nem másodosztályú gólzsák

Sportnaptár
2012.01.15. 09:05
Ezek is érdekelhetik