Fotó: Reuters
Az Egyesült Államok orosz ellenfele fölé kerekedett
Fotó: Reuters
Az Egyesült Államok orosz ellenfele fölé kerekedett
Az amerikai női kosárlabda-válogatott tagjainak világversenyekről való legutolsó élménye nem a legkellemesebb.
A női dream team ugyanis 2006-ban, a Brazíliában rendezett legutóbbi világbajnokságon döntőbe sem jutott: éppen a csütörtöki ellenfél, Oroszország búcsúztatta őket az elődöntőben. Az amerikaiak végül bronzérmet nyertek, de mondani sem kell, a tíz éve a FIBA-világranglista élén álló együttestől mindenki többet várt.
Fogadkoztak is a hölgyek, hogy majd most, a pekingi olimpián megmutatják. Ehhez meg is tették a legfontosabb lépést: döntőbe kerültek, méghozzá 2006-os örömük elrontóját, Oroszországot verték az elődöntőben.
Pedig az oroszok jól kezdtek, és az első negyed után három ponttal vezettek is, sőt, a második negyed végén is csak egy pont volt a hátrányuk.
A nagyszünet után azonban az amerikaiak megmutatták, miért ők vezetik azt a bizonyos ranglistát már több mint egy évtizede.
Elsősorban támadó lepattanók tekintetében nyerte meg a mérkőzést az olimpia címvédője, hiszen 21-es mutatójával szemben az oroszok csak 9-szer tudták megszerezni a lecsorgó labdát támadásaik során.
Hárompontos dobásokban is az amerikaiak vitték a prímet. Többet is kísérleteztek s többet is találtak (21-ből 9-szer, míg az oroszok 14-ből mindössze egyszer) – ha kellett, kiszorított helyzetből, két-három lépéssel a hármasvonal mögül eresztették el a triplákat.
A találkozó pikantériája Becky Hammon játéka volt az oroszoknál, aki 2008-ig amerikai állampolgár volt, mivel azonban nemzeti együttesébe nem sikerült beverekednie magát (pedig csak egy hajszállal gyengébb az amerikai elitnél), elfogadva a CSZKA Moszkva ajánlatát, az orosz állampolgárságot is megkapta.
Hammon azonban nem villogott ex-hazája ellen: kezdőként pályára lépve alig több mint 24 perc alatt mindössze három pontot szerzett, ami messze elmarad 2008-ban mutatott 17.4-es átlagától.
NŐI KOSÁRLABDA
ELŐDÖNTŐ Oroszország–Egyesült Államok 52–67 (16–13, 16–20, 8–15, 12–19) |