Újabb fejezetéhez érkezett a jelenkori magyar futball egyik legvitatottabb ügye, a Fradisztori, amely immár több mint két éve tartó történet. Még 2006 nyarán a Magyar Labdarúgószövetség licencadó testülete másodfokon elutasította a Ferencváros kérelmét, és az élvonal helyett az NB II-be irányította a nagy múltú csapatot, amelyik története során sohasem szerepelt a második vonalban. Ezután zúdult népharag az MLSZ-re, a fradisták vitatták a licencmegvonás jogosságát, annak ellenére, hogy két évvel ezelőtt a klub szinte elmerült az adósság tengerében. Emlékezhetünk, 2005-ben úgy indult a Ferencváros a bajnokságban, hogy 238 millió forint hitelt vett fel az OTP-től, egy évvel később már a többségi tulajdonos Ferencváros össztartozása elérte az 1.8 milliárd forintot, ezen belül a labdarúgócsapatot működtető zrt. hiánya pedig meghaladta a 800 millió forintot. Ennek ellenére a klublicencet adó testület 2006 májusában mégis úgy ítélte meg, hogy a Fradi megfelel a licencszabályzatban előírtaknak, s indulhat az NB I-ben. Néhány héttel később aztán a szövetség viszszavonta a határozatot, s ezután szabadultak csak el igazán Fradi-ügyben az indulatok. Az akkor még Dámosy Zsolt elnök vezette Ferencváros a FIFA előírásaival szembefordulva polgári bírósághoz fordult, azonban ez az ügy nem futotta ki magát. A klub később megegyezett az MLSZ-szel, igaz, ez már Rieb György elnöksége idején, 2007-ben történt. A Fradi elállt a pertől, s ennek fejében az MLSZ eltekintett a 25 millió forintos büntetéstől, sőt felépített egy műfüves pályát a Népligetben, mi több, a válogatott fellépését ígérte a Fradi ellen az Albert Flórián Stadionban.
Ekkor került képbe az FTC Pártolói Egyesület, amelynek tagjai – a klub és a szövetség paktuma ellenére – nem hagyták annyiban az ügyet. A licenc megvonásának jogosságát ugyan nem vitatták, azt azonban igen, hogy a szövetség részéről gyakorta hangoztatott rend, fegyelem, törvényesség érvényesült-e a fellebbviteli licencadó testület tagjainak kiválasztásánál. Az egyesület képviselői ugyanis vallják, hogy megfelelő képzettséggel, hozzáértéssel nem rendelkezők mondtak ítéletet a Ferencvárosra. Az egyesület előbb az MLSZ-hez fordult, kérve, hozza nyilvánosságra a licencügyben döntést hozók névsorát, ám a szövetség megtagadta a kérést. Ezután következett a per, amelyet elveszített az MLSZ, így az ítélet értelmében elküldte a névsort a pártolói egyesület címére.
Itt tart tehát az ügy, amelynek koránt sincs vége.
Annak ellenére sem, hogy Elbert Gábor MLSZ-főtitkár az egyesületnek írt levélben – amely a szövetség honlapján elolvasható – felhívta a figyelmet a bíróság ítéletében foglaltakra: „A bíróság fontosnak tartja