Eb-selejtező: könnyen nyertek a bosnyákok

2006.09.03. 01:27
A magyar labdarúgó-válogatottal azonos selejtező-csoportban szereplő Bosznia-Hercegovina magabiztos győzelmet aratott Máltán.
Gólparádéval indult a mérkőzés, Hrgovics és Barbarez is betalált az ötödik percben, a hetedikben Pace ugyan szépített, de a 10. percben Hrgovics újra betalált.A második félidő elején Muszlimovics duplája minden vitás kérdést lezárt, Mifsud a végén csak szépíteni tudott.A görög válogatott sovány, egygólos győzelmet aratott Moldovában: az Európa-bajnoknak még az is belefért, hogy Baszinasz az első félidőben elpuskázzon egy büntetőt, Limperopulosz a hajrában berúgta a győztes gólt.A-csoport:
Szerbia-Azerbajdzsán 1-0 (Zigics 72.)

C-csoport:
Málta - BOsznia-Hercegovina 2-5 (Pace 7., Mifsud 86. ill. Hrgovics 5., 10., Barbarez 5., Muszlimovics 48., 50.)
Moldova-Görögország 0-1 (Limperopulosz 78.)

D-csoport:
Csehország-Wales 2-1 (Lafata 76., 90. ill. Jiranek 85.-öngól)
Szlovákia-Ciprus 6-1 (Skrtel 8., Mintal 33., 55., Sebo 43., 48., Karhan 52. ill. Giaszemakisz 90.)

F-csoport:
Lettország-Svédország 0-1 (Källström 38.)

G-csoport:
Fehéroroszország-Albánia 2-2 (Kalacsev 2., Romascsenko 24. ill. Skela 7.-11-es, Hasi 86.)
Románia-Bulgária 2-2 (Rosu 40., Marica 54. ill. M. Petrov 82., 83.)