Ligue 1: PSG-vereség, élen a Marseille

2006.09.10. 23:25
A francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 2006-2007-es idényének ötödik fordulójában hazai pályán kapott ki a PSG a Marseille-től, utóbbiak győzelmükkel a tabella élén állnak.
A vendégek büntetőből szereztek vezetést a mérkőzés elején, ám Pauleta ugyancsak tizenegyesből egyenlített a 22. percben.

Nasri a változatosság kedvéért tizenegyest lőhetett a második játékrész közepén, a vendégjátékos azonban elsőre hibázott, ám a kipattanót már belőtte. Vezettek a vendégek.

A mérkőzést Pagis 89. percben szerzett találta döntötte el.

A PSG harmadik vereségét szenvedte el a szezonban, már a másodikat hazai pályán.

A Marseille ellenben továbbra is veretlen és eggyel jobb gólkülönbségének köszönhetően a bajnoki címvédő, jelenleg második Lyon előtt, 13 pontot szerezve a tabella első helyén áll.

Nem bírt egymással a Toulouse és a Nancy, előbbi együttes pályaválasztása mellett 2-2-es döntetlenre végeztek.

LIGUE 1, 5. FORDULÓ:
  • Toulouse-Nancy 2-2 (Battles 11., Akpa-Akpro 91., ill. Kim 52., Curbelo 62.)
  • Paris SG-Marseille 1-3 (Pauleta 22. - büntetőből, ill. Niang 7. - büntetőből, Nasri 68., Pagis 89.)