Hollandia: Edgar Davids első gólja visszatérése után

2007.02.19. 00:51
A listavezető PSV Eindhovent üldöző Ajax Amsterdam hazai pályán csak döntetlent ért el a kiesés elől menekülő Excelsior ellen a holland labdarúgó-bajnokság 25. fordulójában.
Davids szerezte az első gólt a mérkőzésen

A holland bajnokságban az Ajax nem tudta otthon legyűrni a kisebbik rotterdami csapatot, az Excelsiort. Edgar Davids szerzett vezetést a hazaiaknak, de a vendégcsapat tíz percen belül fordítani tudott. Hunteelaar gólja kellett az egyenlítéshez aztán az amszterdamiaknak, de a második félidőben már nem tudták saját javukra fordítani amérkőzést.

A Feyenoord viszont húsz perc alatt eldöntötte meccsét az Utrecht ellen az uruguayi Guzman és a görög Charisteas góljaival. A rotterdamiak továbbra is az ötödik helyen tanyáznak.

A Heerenveen otthonában újra eredményes volt a svéd zseni, Bakircioglu, s kellett is gólja a Twentének, hiszen az ugyancsak svéd védő Per Hansson a 67. percben szépíteni tudott. A Twente tartaja negyedik pozíciót.

Az AZ meglepetésre ikszelt a Groningen otthonában, a sokáig Angliában légióskodó Nevland tett ezért sokat.

Holland élvonalbeli bajnokság (Eredivisie)

22. FORDULÓ
  • Ajax Amsterdam-Excelsior 2-2 (Davids 19., Huntelaar 39., ill. Slory 25., Rojer 30.)
  • Feyenoord-Utrecht 2-0 (Guzman 7., Charisteas 19.)
  • Heerenveen-Twente Enschede 1-2 (Hansson 67., ill. N"Kufo 15., Bakircioglu 33.)
  • Groningen-AZ Alkmaar 1-1 (Nevland 56., ill., Koevermans 26.)