Hollandia: az Ajax Amszterdam újabb sikere az AZ Alkmaar ellen

2007.09.23. 16:13
Alkmaarból tudta elhozni a három pontot az Ajax Amszterdam együttese a holland bajnokság ötödik fordulójának vasárnap kora délutáni mérkőzésén. A 3-2-es idegenbeli győzelmet hozó meccsen az uruguayi légiós Suarez duplázni tudott.
Huntelaar (balra) és Suarez (jobbra) voltak a meccs hősei

Az AZ Alkmaar csapata most is alulmaradt nagy riválisa, az Ajax ellenében, miután tavaly a kupadöntőben és a BL-indulásért zajló playoffban is az amszteradmiak keserítették meg Van Gaal csapatának életét.

A találkozón Huntelaar szerzett vezetést félóra magasságában, a szünet előtti percekben aztán egy gólváltást követően maradt az előny Henk Ten Cate csapatánál.

A második játékrész elején a hazaiak óriási egyenlítési lehetőséghez jutottak, El Hamdaoui büntetőjénél azonban Stekelenburg hárítani tudott.

A végén Luis Suarez gólja 3-1-es megnyugtató előnyhöz juttatta a vendégeket, a belga légiós Dembele találata már nem jelentett vigaszt az alkmaariaknak.

HOLLAND NEMZETI BAJNOKSÁG (EREDIVISIE)

5. FORDULÓ
AZ˜ ALkmaar – Ajax 2-3 (De Zeeuw 45., Dembele 90., ill. Huntelaar 33., Suarez 44., 65.)