Csalás miatt elítélték a Ferencváros korábbi befektetőjelöltjét

Vágólapra másolva!
2008.09.12. 14:17
Kétéves börtönbüntetéssel sújtották a Servette korábbi elnökét, Marc Rogert, aki három évvel ezelőtt a csőd szélére sodorta az egyesületet. A sportvezetőt csalás és okirat-hamisítás miatt ítélték el. Neve ma már talán nem sokat mond a magyar futballszurkolóknak, pedig ő is egyike volt azoknak, aki szóba került mint a Ferencváros lehetséges befektetője.
Marc Rogers 2001-ben a Fradiba akart (?) befektetni, 2005-ben pedig majdnem csődbe vitte a svájci Servette csapatát
Marc Rogers 2001-ben a Fradiba akart (?) befektetni, 2005-ben pedig majdnem csődbe vitte a svájci Servette csapatát
Marc Rogers 2001-ben a Fradiba akart (?) befektetni, 2005-ben pedig majdnem csődbe vitte a svájci Servette csapatát
Marc Rogers 2001-ben a Fradiba akart (?) befektetni, 2005-ben pedig majdnem csődbe vitte a svájci Servette csapatát

Szavazás

Ön szerint jó kezekbe került a Ferencváros?

Szavazatok száma: 1036

Igen. Kevin McCabe megbízható, komoly üzletember, aki néhány éven belül az ország legsikeresebb csapatává teszi a Ferencvárost
63 % (654)
Nem. Kevin McCabe megunja a magyar viszonyokat, és előbb-utóbb továbbáll az Üllői útról
13 % (138)
Ha csupán gazdasági szempontokat nézünk, akkor jó kezekbe került, de szakmailag nem látom biztosítva, hogy rövid időn belül újra az NB I bajnoka lesz a csapat
24 % (244)
Még 2001 áprilisában jelentette be Furulyás János, a Ferencváros akkori ügyvezető igazgatója, hogy a World Sports Solutions Ltd. nevű angol cég és annak elnöke, egy bizonyos Marc Roger négy év alatt két és fél milliárd forintot fektetne be az egyesületbe.

Az ügy kapcsán már akkor is számos ellentmondás látott napvilágot, nevezetesen, hogy az említett, sportmarketinggel foglalkozó cég manchesteri székhelyén még csak nem is hallottak a Ferencvárosról…

A történet vége pedig természetesen az lett, hogy Marc Roger a meglebegtetett milliárdokkal és világot átfogó kapcsolataival (többek között állítólag a Manchester Uniteddel és az Atlético Madriddal is kapcsolatban állt) ködbe veszett.

Most azonban előkerült! Személyesen is találkozhatunk vele valamelyik svájci börtön beszélőjén.

A sportvezető 2004–2005 folyamán csalással és okirat-hamisítással a csőd szélére sodorta az 1890-ben alapított, 17-szeres svájci bajnok Servette csapatát, amely jelenleg a másodosztályban sínylődik (akárcsak a Ferencváros...).

A bíróság megállapítása szerint a pénzügyi összeomlás több játékos pályafutását is derékba törte.

Azt persze nem tudjuk, mi lett volna a Ferencvárossal, ha egykori vezetői meglehetősen furcsa partnerkapcsolatainak valamelyike a megvalósulás stádiumáig „érik be", például ha létrejön a megállapodás Marc Rogerrel.

Azoknak az üzletembereknek, cégeknek neveivel, akik komoly vagy éppen komolytalan szándékkal meg szerették volna megszerezni a klubot vagy befektetni szándékoztak az egyesületbe, regényt lehetne megtölteni.

Volt itt szó Milan Mandaricsról (a szerb származású amerikai üzletembert a ’90-es évek elején visszautasították a klubnál, aki vigasztalódásképpen az angol Portsmouth csapatába fektette pénzét), Dicobe-ról, IMG-ről, ENIC-ről, Celladamról, TDZ Kft.-rő, és még sorolhatnánk. Tercsi, Fercsi, Kata, Klára, s valahány név a naptárban…

Hogy aztán Kevin McCabe befutásával jó kezekbe került-e a klub, az idő fogja eldönteni. Az eddigi jelekből arra következtethetünk, hogy igen. De az tény – mint azt Marc Rogers példája is mutatja –, hogy a nemzetközi futballvilág tele van szélhámos, nagyravágyó üzletemberekkel, sportvezetőkkel – no és persze klubokkal, akik amilyen nagyra vágynak, olyan nagyot esnek…

Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik