Oroszország: nemet mondott a CAS, maradt a Zenit-hátrány

MTI MTIMTI MTI
2013.05.15. 00:06
Elutasította a nemzetközi Sportdöntőbíróság (CAS) a Zenit labdarúgóklubjának fellebbezését, amelyet a szentpéterváriak azért nyújtottak be, mert az orosz szövetség a Dinamo Moszkvának adta annak a bajnoki mérkőzésnek a három pontját, amely még novemberben félbeszakadt.

A találkozó tíz perccel az első félidő vége előtt, 1–0-s állásnál szakadt félbe a moszkvai Himki Stadionban, mivel egy vendégszurkoló által bedobott petárda Anton Sunyinnak, a Dinamo kapusának közvetlen közelében robbant fel. A 25 éves válogatott hálóőrt szemsérüléssel kórházba szállították, mert megégett a szaruhártyája.

Ezt követően a meccset 3–0-s gólkülönbséggel a Dzsudzsák Balázst foglalkoztató fővárosi együttes kapta. A szentpétervári gárdának soron következő két, a moszkvainak egy hazai találkozóját kellett zárt kapuk mögött lejátszania. A két klub mellékbüntetésként 16-16 ezer eurós pénzbüntetést is kapott.

A CAS döntése azt is jelenti, hogy minimálisra csökkent a Zenit esélye, hogy megnyerje az orosz bajnokságot, ugyanis így két fordulóval a vége előtt ötpontos maradt a hátránya az éllovas CSZKA Moszkvával szemben.