Ligue 1: a Lyon kiütötte a Monacót a rangadón

2016.05.07. 23:00
A francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 37. fordulójában a Lyon gálázott, Cavani mesterhármast szerzett, míg a Toulouse nagyon fontos meccset nyert meg.

A már bajnok PSG négy gól rúgott az Ajaccio otthonában, és Edinson Cavani mesterhármassal járult hozzá a fővárosi csapat nagy különbségű győzelméhez. A második helyért zajló versengést, úgy néz ki, a Lyon nyeri, hiszen az utolsó előtti fordulóban nemes egyszerűséggel lemosta a pályáról a Monacót. Alexandre Lacazette mesterhármast jegyzett. A hercegségbelieknek még a dobogó sem biztos így.Edinson Cavani mesterhármassal járult hozzá a fővárosi csapat nagy különbségű győzelméhez. A második helyért zajló versengést, úgy néz ki, a Lyon nyeri, hiszen az utolsó előtti fordulóban nemes egyszerűséggel lemosta a pályáról a Monacót. Alexandre Lacazette mesterhármast jegyzett. A hercegségbelieknek még a dobogó sem biztos így.

Jó formában van a Montpellier, amely sorozatban a negyedik győzelmét aratta. Fontos meccset nyert az alsóházban a Toulouse, hiszen elmozdult a kiesőzónából. A mérkőzés mindent eldöntő gólját az 53. percben az egy perccel korábban csereként beállt Óscar Trejo szerezte.

A Troyes már biztosan kieső, viszont sok eldöntendő kérdés az utolsó fordulóban dől el.

FRANCIAORSZÁG
LIGUE 1, 37. FORDULÓ
Bastia–Angers 1–0
(Cahuzac 43.)
Bordeaux–Lorient 3–0 (Malcom 12., Diabeté 21., 48.)
Ajaccio–PSG 0–4 (Cavani 13., 49., 58., Ibrahimovic 91.)
Lille–Guingamp 0–0
Lyon–Monaco 6–1 (Ghezzal 3., Lacazette 8., 35., 80., Yanga-Mbiwa 34., 59., ill. R. Carvalho 41.)
Montpellier–Rennes 2–0 (Ninga 58., Boudebouz 70.)
Nantes–Caen 1–2 (Bedoya 78., ill. Rodelin 5., Delort 45. – 11-esből)
Nice–St. Etienne 2–0 (Germain 86., 89.)
Marseille–Reims 1–0 (Batshuayi 56.)
Toulouse–Troyes 1–0 (Trejo 53.)

1. Paris SG 36 29 5 2 97–18 +79 92
2. Lyon 37 19 8 10 66–39 +27 65
3. Monaco 37 16 14 7 55–50 +5 62