Onódy 1920-ban született, 18 évesen kezdett a Ganz és Társa Villamossági, Gép-, Waggon- és Hajógyár Rt.-ben dolgozni, előbb segédmunkás lett, aztán villanyszerelő, majd egy művezetői iskola elvégzését követően 1941-ben műszaki tisztviselővé lépett elő. Közben futballozott a Ganz-MÁVAG NB I-es csapatában, ahol Komorettó Béla, a Ferencváros 1953 és 1955 közötti elnöke, a későbbi jeles edző volt a játékostársa, barátja.
Főhősünk a háború alatt kommunistákat és zsidókat mentett – ez utóbbiért az izraeli Jad Vasem Intézettől 1995-ben, halála előtt egy évvel megkapta a Világ Igaza kitüntetést. Legfőképp az ő nevéhez fűződik a gyár „bénítási anyagainak” megmentése 1944 decemberében. (A bénítási anyag eltávolításával, vagyis egy esztergagép, gyalugép vagy bármilyen hasonló berendezés vezérorsójának kiszedésével, illetve megsemmisítésével a hatalmas, felbecsülhetetlen értékű gépek használhatatlan ócskavassá váltak volna.) Karácsony előtt a Gestapo letartóztatta, a svábhegyi Majestic szállóba vitték, ahol halálra ítélték.
Az ítélet végrehajtását a szovjet csapatok közeledte hiúsította meg.
Onódy serdülőkora óta futballőrült volt, de el kellett telnie némi időnek a szovjet megszállás kezdete után, amire pozíciót tölthetett be a magyar labdarúgás vezetésében. Ehhez pedig arra volt szükség, hogy szédítő karriert fusson be a vendéglátóiparban...
A teljes történetet elolvashatja a FourFourTwo oldalán, ide kattintva!