Köszöntőjében Schőberl Márton, a Külgazdasági és Külügyminisztérium kulturális diplomáciáért felelős helyettes államtitkára a hazánkból kivándorolt zsidóság Izrael állam létrehozásában játszott tevékeny szerepét hangsúlyozta, valamint a magyarországi zsidóság kulturális életben betöltött fontos helyét, különös tekintettel a kiállítás témájául szolgáló sportkapcsolatokra.
Yacov Hadas-Handelsman, Izrael állam budapesti nagykövete rávilágított a zsidó sportolóknak a modern sportok magyarországi fejlődésére gyakorolt hatására, kiemelve olyan korszakos sportegyéniségeket, mint az első két magyar olimpiai bajnoki címet úszóként elnyerő Hajós Alfrédot, Petschauer Attila vívót, Mándi Gyula futballista-edzőt vagy Keleti Ágnes tornászt.
„Brooklynban, New York zsidó negyedében mesélik a viccet: »Melyik a világ legrövidebb könyve? A zsidó sportlegendák című...«” – kezdte beszédét szokatlan felütéssel Heisler András, a Mazsihisz elnöke, hozzátéve, hogy a tréfán Amerikában talán nevetnek, Magyarországon azonban értetlenkedve csodálkoznak, hiszen például a holokauszt előtti időszakban a magyar olimpiai aranyérmek több mint negyedét zsidó származású sportoló nyerte.
A Magyar Labdarúgó Szövetség nevében Sipos Jenő szóvivő idézte Brüll Alfrédot, a házigazda MTK legendás elnökét, aki a sportot a legdemokratikusabb emberi tevékenységnek nevezte. A közreműködő klubok nevében Buranits Ildikó, az MTK alelnöke, valamint Kubatov Gábor, az FTC elnöke mondott beszédet (a ferencvárosi sportvezető egyúttal kifejezte együttérzését az érintetteknek az eseményről hiányzó MTK-elnök, a napokban apósát, az egykori futballista Lazsányi Lászlót elveszítő Deutsch Tamás családi drámája miatt).