Labdarúgás: bemutatták a Diego Maradona emlékére átalakított repülőgépet

MTI, V. Á.MTI, V. Á.
Vágólapra másolva!
2022.05.26. 13:20
null
Fotó: AFP
Bemutatták Argentínában azt a magánrepülőgépet, mely a másfél éve elhunyt legendás futballistának, Diego Maradonának állít emléket – írja az MTI.

A 12 üléses Tango típusú repülő különleges festést kapott, törzsének oldalán a klasszis játékos látható, amint megcsókolja 1986-as világbajnoki trófeát, a hátsó részét pedig szintén Maradona arcképe díszíti. A két szárnyán a mexikói vb negyeddöntőjében az angoloknak lőtt két gólját, az "Isten kezeként" elhíresültet, és a minden idők egyik legnagyszerűbb góljának tartott szóló találatát jelenítették meg. A jármű belsejét múzeummá alakították.

„Megőrülök Maradonáért. Én az a típus vagyok, aki esténként lefekvés előtt mindig megnéz egy-két videót róla – mondta az ünnepi leleplezésen Gaston Kolker, a gép kialakítását finanszírozó argentin techcég ügyvezetője. – Az idei lesz az első világbajnokság nélküle, s vélhetőleg az utolsó, amin Lionel Messi játszhat. Ezért arra gondoltam, hogy kell csinálnom egy Diego-gépet.”


A repülőn a szurkolók üzenetet hagyhatnak Maradonának, s egy mesterséges intelligencia segítségével „kapcsolatba” léphetnek vele. Személyes tárgyakat is megtekinthetnek, nem csupán a legendás futballistától, hanem az 1986-os vb-n győztes válogatott több más tagjától is.

A tervek szerint a gépet ki lehet bérelni, Argentínában használják majd, de novemberben a katari világbajnokságra is elrepül. Végül jótékony célra elárverezik.

Legfrissebb hírek

Labdarúgás: kikapott a svájciaktól az U17-es leányválogatott

Utánpótlássport
2025.03.11. 13:50

Labdarúgás: több mint 1200 fiatalperc az NB I 23. fordulójában

Utánpótlássport
2025.03.11. 09:01

Focialista történetírás – Ballai Attila publicisztikája

Magyar válogatott
2025.03.09. 00:03

Labdarúgás: ötnapos edzőtábor vár az U19-es válogatottra

Utánpótlássport
2025.03.06. 13:20

Labdarúgás: kik örökölhetik Gulácsiék kesztyűjét?

Utánpótlássport
2025.03.05. 20:46

Legutóbb a Manchester Unitednél dolgozott az új kenyai kapitány

Minden más foci
2025.03.04. 14:55

Labdarúgás: több mint 1400 fiatalperc az NB I 22. fordulójában

Utánpótlássport
2025.03.04. 09:03

Labdarúgás: folytatódnak a korosztályos bajnokságok

Utánpótlássport
2025.02.28. 09:03
Ezek is érdekelhetik