Négygólos mérkőzésen őrizte meg bajnoki veretlenségét a Sepsi

2024.08.05. 20:50
Korán vezetést szerzett a Sepsi Bukarestben (Fotó: gsp.ro)
A román labdarúgó-bajnokság 4. fordulójában a Sepsi a Dinamo Bukarest otthonában lépett pályára. Villámgyors gólváltást követően már a 3. percben 1–1 volt az állás, az első félidő hajrájában Petrila találatával a hazaiak szerezték meg a vezetést. A második félidőben aktívabb volt a Sepsi és Debeljuh góljának köszönhetően 2–2-vel zárt a Rapid otthonában.

ROMÁNIA, LIGA 1
4. FORDULÓ
RAPID BUKAREST–SEPSI OSK 2–2 (2–1)
Bukarest, Giulesti-stadion, 10 186 néző. Vezette: Marian Barbu (Mihai Artene, Stelian Slabu)
RAPID: Aioani – Ignat, Blazek (Pascanu, 76.), Iacob (Oaida, 65.) – Manea, Käit, Petrila (R. Pop, 76.), Micovschi, Braun – Hasani (Papeau, 65.), Burmaz (Jambor, 52.). Megbízott edző: Iain Brunskill
SEPSI OSK: Niczuly - Otelita (Oroian, 65.), Ciobotariu, Ninaj, Stefan – Alimi, Mino (Sigér D., 65.), Kallaku (Kecskés, 85.) – Neskovic (Breij, 85.), Debeljuh, Varga K. (M. Coman 65.) Vezetőedző: Bernd Storck
Gólszerző: Blazek (3.), Petrila (42.), ill. Varga K. (1.), Debeljuh (68.)

A győzelmet elszalasztotta, de veretlenségét megőrizte Bukarestben a Sepsi OSK, amely látványos mérkőzésén játszott döntetlent a bajnoki címre hajtó, de még mindig nyeretlen Rapid ellen.

A hazaiak vezetőedzője, Neil Lennon édesanyja halála miatt hiányzott a kispadról, a Sepsinél a doppingolás miatt hat hónapra eltiltott Cosmin Matei nem volt a pályán. A több mint tízezer néző közül az alig három percet késők két gólról is lemaradtak, mindkét csapat villámgyorsan kihasználta a másik védelmének tétovázását. Előbb Varga Kevin csapott le a Blazek által saját kapusa elől is elfejelt labdára, és a levegőből az üres kapuba tolta, majd egy hazai beívelt szabadrúgás utáni kavarodásban Boriszlav Burmaz lövését még megállította a gólvonalon Niczuly Roland, de a berobbanó Filip Blazek egy lépésről kiegyenlített. A Sepsi kapusa egykori csapattársa, Petrila kapura tekert szöglete után is kiszedte a léc alá ívelt labdát, onnan kezdve viszont teljesen a bukaresti térfélen zajlott a játék. A Sepsi mezőnyfölénye azonban csak távoli vagy blokkolt lövéseket eredményezett, egyedüll Sherif Kallaku adott munkát Marian Aioani kapusnak. Közben a hazai tábor petárdázása miatt állt is vagy két percet a játék, a félidő végén pedig a Rapid egyetlen végigvitt kontrájából átvette a vezetést: Florent Hasani indította Claudiu Petrilát, aki a bal alsóba lőtt.

Szünet után még tovább nőtt a Sepsi mezőnyfölénye, a meccs végére a 74 százalékot is elérte a szentgyörgyiek labdabirtoklása. A gólhoz azonban Timotej Jambor járt a legközelebb, akinek 11 méteres lövését fogta meg Niczuly. Bernd Storck hármas cseréje, köztük Sigér Dávid beküldése viszont alig három perc alatt meghozta az eredményt: Marius Coman lövését még kiütötte Aioani, de Gabriel Debeljuh előrevetődve befejelte a labdát. A hajrában is a Sepsinek volt több meccslabdája, de Aioani kifutva, lábbal mentett Coman elől, Michael Breij csúsztatott fejese pedig mellé szállt. A túloldalon a hazaiak is eldönthették volna a meccset, de Claudiu Micovschi kapáslövése után a labda felülről súrolta a keresztlécet.

Az eddig egyfélidős csapatként elkönyvelt Sepsi legjobb második félidejét játszotta ebben a szezonban, és négy forduló után, nyolc ponttal a táblázat negyedik helyén áll. 2–2