NL: Feröer legyűrésével javított Lettország, emberhátrányban nyertek az északmacedónok

M. B.M. B.
2024.09.10. 22:50
A lettek nyerték a rigai csatát (Fotó: Imago Images)
Lettország 1–0-ra nyert odahaza Feröer ellen a labdarúgó Nemzetek Ligája C-ligájának negyedik csoportjában kedd kora este. A késő esti meccseken Észak-Macedónia odahaza, Málta a Pireneusokban aratott győzelmet a C-, illetve a D-ligában.

A lett–feröeri mérkőzés egyetlen gólját Renars Varslavans szerezte a 64. percben (VIDEÓ ITT), így a lettek javítani tudtak az Örményország elleni 4–1-es, első fordulóban elszenvedett vereség után. 1–0

A csoport másik összecsapása északmacedón fölényt hozott, de az örmény kaput védő Csancsarevics rendre megakasztotta a balkáni rohamokat. A szünet előtt Gjoko Zajkov megkapta a második sárga lapját, ez pedig elméletileg extra esélyt jelentett az örményeknek – azért csak elméletileg, mert a 70. percben Enisz Bardi pazar szabadrúgásgóllal szerezte meg a vezetést Észak-Macedóniának (VIDEÓ ITT). Nyolc perccel később az addig remekül védő örmény kapus belepkézte Bojan Miovszki középre tartó lövését (VIDEÓ ITT), ami megpecsételte a kaukázusiak sorsát. 2–0

A D-liga egyetlen keddi mérkőzésén Málta – az előzetes várakozásoknak megfelelően – fölényben játszott Andorra otthonában, s e mezőnyfölény a szünet előtt góllá érett, amikor Ryan Camenzuli éles szögből bevette a miniállam kapuját (VIDEÓ ITT). A fordulás után az andorraiak minden tőlük telhetőt megtettek az egyenlítés érdekében, de az eredmény már nem változott – Málta javított a Moldova elleni zakó után. 0–1