Eurofoci: együtt lett gólkirály a két korábbi NB I-es csatár

Vágólapra másolva!
2016.05.16. 07:53
null
André Alves az NB I után Cipruson is gólkirály lett
A labdarúgó NB I korábbi gólkirálya, André Alves Cipruson is a legjobb gólszerző lett az aktuálisan véget érő bajnokságban, méghozzá az elmúlt évben még Pécsen futballozó bolgár Dimitar Makrievvel együtt.

A két játékos az egykor az argentin válogatott mezét is magára öltő Fernando Cavenaghival holtversenyben – aki olyan csapatoknál fordult meg korábban, mint a River Plate, a Girondins Bordeaux vagy a Villarreal – lett a ciprusi liga legjobb góllövője, 19-19 találattal zárták az évadot.

Makriev magára talált a szigetországban
Makriev magára talált a szigetországban

A gólkirályi címre sokáig a 18 meccsen 19 gólt szerző Cavenaghi tűnt az egyedüli esélyesnek, ám ő március végén térdsérülést szenvedett, nyolc hónapra kidőlt – a bajnok címet nyerő APOEL-től el is váltak útjai –, ez lehetőséget adott a többieknek a felzárkózásra, Alves és Makriev pedig élt az eséllyel.

Érdekesség, hogy az utolsó fordulóban a két korábbi NB I-es játékos csapata, a Nea Szalamisz és az AEK Larnaca egymás ellen játszott, és az egyaránt 32 éves bolgár, illetve brazil játékos is betalált, utóbbi tizenegyesből. Makriev együttese, a Szalamisz 3–2-re nyert, de a meccsnek nem volt különösebb tétje, a vendéglátók a 6., Alvesék a 2. helyen végeztek volna az eredménytől függetlenül is.

Alvesnek egyébként volt esélye a 20. gól megszerzésére is, ám a meccs hajrájában lövés helyett passzt választott, abból alakult ki a 3–2-es végeredmény. „Külön ki kell emelnem Alvest, hiszen az első helyért küzdött a góllövőlistán, mégis amikor tiszta lövőhelyzetbe került, a jobb helyzetben lévő fiatal társának passzolt. Ez egy játékos nagyságát és jellemét is mutatja” – nyilatkozta a lefújás után Demetrisz Demetriu, a larnacaiak ideiglenes edzője.

A NEA–AEK MECCS ÖSSZEFOGLALÓJA (Makriev gólja 1.50-től, Alvesé 4.20-tól)

embed_kod=
|
nso_uj_cikk_embed
Embed kód:
mceBlockPasteEnd
Legfrissebb hírek

Két nappal a Milan elleni BL-csata előtt kirúgták Arne Slot utódját a Feyenoordtól

Minden más foci
2025.02.10. 19:34

Cipruson járt az AIPS küldöttsége

Egyéb egyéni
2025.01.21. 19:05

Lang Ádám többhetes kényszerpihenőn

Légiósok
2025.01.12. 13:16

Aranylabdás világbajnok lett a Dinamo Zagreb vezetőedzője

Minden más foci
2024.12.29. 21:55

Künsztler József legenda Cipruson

Népsport
2024.12.11. 11:16

Légiósok: Gyurcsó 0–2-nél állt be, majd győztes gólt rúgott – videó

Légiósok
2024.11.25. 00:23

Ciprus másodszor is legyőzte a litvánokat, félbeszakadt a román–koszovói összecsapás

Minden más foci
2024.11.15. 20:02

Elmaradt Kecskés Ákos bemutatkozása, a rendőrség nem engedte lejátszani a derbit

Minden más foci
2024.09.15. 21:20
Ezek is érdekelhetik