Gomez mesternégyese teljesen nyílttá tette a bajnoki versenyfutást

2009.05.09. 17:29
Még jobban összesűrűsödött az élmezőny a német bajnokság 31. fordulójának szombati játéknapja után, ugyanis az éllovas Wolfsburg meglepetésre 4–1-es vereséget szenvedett a még szintén aranyesélyes Stuttgart otthonában. Az üldözők közül nyert a Bayern München és a Hertha BSC is, így az első négy helyezett két ponton belül van.
Gomez (középen) nyílttá tette a bajnoki hajrát
Fotó: Reuters

Több szempontból is érdekesnek ígérkezett a Stuttgart–Wolfsburg találkozó a Bundesliga 31. fordulójában – egyrészt a bajnoki éllovas látogatott a negyedik helyen álló, az elmúlt hetekben „surranópályán” szép csendben bajnokesélyessé váló „svábok” otthonába, másrészt nagy kérdés volt, hogy mennyiben hagyott nyomot a listavezető játékosaiban Felix Magath hétközi bejelentése.

A „farkasok” vezetőedzője ugyanis szerdán hozta nyilvánosságra, hogy a szezon végén távozik Wolfsburgból, és a Schalkénél folytatja pályafutását, lélektanilag azonban nem a legkedvezőbb időpontban közölte a közvéleménnyel és játékosaival elhatározását.

A mérkőzés elején úgy tűnt, hogy Magath mester bizony hibát követett el bejelentésével, hiszen a VfL 35 másodperc alatt hátrányba került, miután Gomez bólintotta a jobb felső sarokba Träsch jobb oldalról érkező beadását. Sőt a német válogatott támadó a 20. percben duplázott, igaz, ekkor nem volt különösebben nehéz dolga, Cacau ugyanis nagyon önzetlenül kihagyhatatlan helyzetbe hozta csatártársát.

Húsz perc után két góllal vezetett tehát a Stuttgart, és ez az állás a vendégekre nézve volt hízelgő. Ugyanakkor a Wolfsburg még a szünet előtt „visszajött a meccsbe”, miután Dzeko kihasználta Lehmann hibáját, és öt méterről az üres kapuba lőtt.

A vendégdrukkerek azonban hiába reménykedtek, ezen a délutánon nem tudták tartani Gomezt a VfL játékosai: a stuttgarti támadó a második félidőben is kétszer volt eredményes, mesternégyesével pedig életben tartotta a hazaiak bajnoki címről szövögetett álmait.

Ide kattintva megtekintheti a találkozó góljait!

A Wolfsburg első számú üldözőjének számító Bayern Münchenre (papíron) jóval könnyebb feladat várt, mint az éllovasra, hiszen a bajnoki címvédő a kiesés elől menekülő Energie Cottbus otthonába látogatott.

A bajorok a papírformának megfelelően Sosa közeli találatával meg is szerezték a vezetést, az már jóval meglepőbb volt, hogy Ilijev a félidő hajrájában egyenlített, ismét teljesen nyílttá téve a mérkőzést. A Bayern végül Demichelis és Podolski góljaival behúzta a meccset, így pontszámban utolérte az éllovas Wolfsburgot.

A szintén a bajnoki címre hajtó Hertha Dárdai Pállal kezdőcsapatában fogadta a Bochumot, majdnem telt ház, 72 000 néző előtt. A kiesés rémétől fenyegetett vendégek az első félidő túlnyomó részében egyenrangú ellenfelei voltak az „öreg hölgynek”, de egy védelmi megingás elég volt ahhoz, hogy a berliniek mehessenek előnnyel a szünetre.

A folytatásban Raffael is betalált egy kontratámadás végén, a Bochumnak pedig még a szépítő gól megszerzésére sem volt ereje. Dárdai végigjátszotta a találkozót.

A berlini középpályáson kívül még egy magyar játékos szerepelt a szombati meccseken, Hajnal Tamás 68 percet kapott a Karlsruhét otthon simán, 4–0-ra lelépő Dortmundban. A BVB egyébként sorozatban hetedik bajnokiját nyerte meg, és ilyen bravúrra még nem volt példa a patinás klub egyébként roppant sikeres történelmében – míg a Karlsruhe gyakorlatilag kiesett az első osztályból.

Összességében elmondható, hogy a Wolfsburg botlásának köszönhetően hihetetlen szoros lett az élmezőny, hiszen még öt csapat, a VfL, a Hertha, a Bayern, a Stuttgart és a vasárnap pályára lépő Hamburg is eséllyel pályázik a salátástálra.

BUNDESLIGA

31. FORDULÓ
Stuttgart–Wolfsburg 4–1 (Gomez 1., 20., 63., 77., ill. Dzeko 36.)
Dortmund–Karlsruhe 4–0 (Blaszczykowski 25., Sahin 62., Santana 71., Frei 80.)
Hertha–Bochum 2–0 (Pantelic 39., Raffael 50.)
Hannover–Frankfurt 1–1 (Bruggink 9., ill. Korkmaz 42.)
Cottbus–Bayern München 1–3 (Ilijev 44., ill. Sosa 23., Demichelis 63., Podolski 66.)
Hoffenheim–Köln 2–0 (Salihovic 58., Ba 68.)

PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Leverkusen–Bielefeld 2–2 (Kiessling 21., Helmes 79., ill. Friedrich 22. – öngól, Tesche 39.)