Cassano gólpasszal mutatkozott be a Milanban

2011.01.06. 17:10
Antonio Cassano jött, látott és asszisztált a Milan győztes góljához (Fotó: Action Images)
Az éllovas AC Milan győzelemmel kezdte meg a 2011-es évet az olasz bajnokságban, miután a frissen igazolt Antonio Cassano gólpassza után Rodney Strasser találatával legyőzte a Cagliarit idegenben. A forduló előtt harmadik helyezett Lazio döntetlent játszott Genovában, míg a Roma Marco Borriello, illetve Mirko Vucsinics duplájával 4–2-re legyőzte a Cataniát.

Az éllovas Milan a vártnál jobban megszenvedett a Cagliari otthonában. A piros-feketék képtelenek voltak feltörni a szardíniai védelmet, sőt olykor alárendelt szerepet játszottak.

A második félidőben Massimiliano Allegri bevetette legújabb fegyverét, a Sampdoriától kirúgott Antonio Cassanót, akit a 74. percben küldött be Alexander Merkel helyére. Tíz perccel később a válogatott támadó parádésan indította a leshatárról kiugró Rodney Strassert, aki középen a kaputól 13 méterre átvette a labdát, és jobb lábbal a jobb alsó sarokba lőtt.

KÖZEL HÉT ÉVE NEM VOLT ILYEN „FIATAL″ A MILAN KEZDŐCSAPATA
A Cagliari elleni meccsen a Milan kezdőcsapatának átlagéletkora 28 év és 82 nap volt, amely az elmúlt közel hét évben a „legfiatalabb" kezdőtizenegyének számít a „vörös-feketéknél". A 2003. májusi, Piacenza elleni 4–2-re elvesztett bajnoki mérkőzésén kezdőként pályára lépő játékosok átlagéletkora 25 év és 181 nap volt.

Ez elég is volt ezen a mérkőzésen a sikerhez, a Milan győzelemmel kezdte meg a 2011-es évet, és biztossá tette pozícióját a tabella élén.

A Juventus kora délutáni botlását (hazai pályán 4–1-es vereség a Parma ellen) kihasználni igyekvő Roma remekül kezdett a Catania ellen, ahogy azt a szurkolók elvárták, mindjárt az elején vezetést szerzett Marco Borriello góljával. Ám a szicíliaiak nem hagyták magukat, előbb egy meg nem adott gólt szereztek, majd még az első félidőben fordítottak.

Előbb Matías Silvestre fejelt szöglet után Julio Sergio kapujába, majd Maxi López lőtte ki a bal felső sarkot.

A rómaiak el akarták kerülni a Juventus-féle blamázst, és a fordulást követően azonnal egyenlítettek Borriello közeli fejesével. A vezetést azonban csak nagy nehezen sikerült kicsikarni, de Mirko Vucsinics az utolsó percekben duplázott, és ezzel eldöntötte a meccset, és a Juventus elé lőtte a Romát.

A magyarok közül egyedül Vass Ádám kezdett, a Cesenát fogadó Brescia középpályás sorában kapott lehetőséget. A fiatal játékos csapata az első félidőben kétgólos hátrányba került, a második találat előtti szabadrúgást Vass Ádám szabálytalansága miatt ítélték meg, s Erjan Bogdani a magyar légiós mellett adta középre a labdát, amelyet két védő is elvétett, mielőtt Luca Ceccarelli a kapuba talált volna

A második félidő elején szépített a Brescia, de egyenlíteni nem tudott. Vass a 70. percben durva szabálytalanságért sárga lapot kapott, két perccel később lecserélték. A napokban a Wisla Krakówval hírbe hozott Feczesin Róbert nem került be a Brescia keretébe.

Koman Vladimir a 65. percben állt be a Palermóban fellépő Sampdoriában, a genovaiak ekkor már 2–0-s hátrányban játszottak. A hátralévő időben még egy Palermo-gól született,

Rudolf Gergely is a kispadon kapott csak helyet a Genoában, a Laziót vendégül látó piros-kékeknél nem kapott lehetőséget. A mérkőzés gól nélküli döntetlennel ért véget, a Lazio ezzel megelőzte az este az Inter otthonában fellépő Napolit.

CAGLIARI–MILAN 0–1

ROMA–CATANIA 4–2

GÓLOK A FORDULÓBÓL

SERIE A
18. FORDULÓ
AS Roma–Catania 4–2 (Borriello 5., 47., Vucsinics 86., 89., ill. M. Silvestre 29., Maxi López 38.)
Bologna–Fiorentina 1–1 (Di Vaio 5., ill. Santana 67.)
Brescia–Cesena 1–2 (Eder 50., ill. Jiménez 33., Ceccarelli 41.)
Cagliari–AC Milan 0–1 (Strasser 85.)
Genoa–Lazio 0–0
Lecce–Bari 0–1 (Okaka 78.)
Palermo–Sampdoria 3–0 (Miccoli 37., Migliaccio 50., Maccarone 79.)
Udinese–Chievo 2–0 (A. Sánchez 14., Di Natale 25.)
KORÁBBAN JÁTSZOTTÁK
Juventus–Parma 1–4 (Legrottaglie 60., ill. Giovinco 41., 48., Crespo 62. –11-esből, Palladino 93.)