A Juve Pirlo utolsó perces góljával nyert a Genoa ellen

2014.03.16. 20:45
A Juventus a végén nyerte meg a Genoa elleni meccset (Fotó: Reuters)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 28. fordulójában a 12. helyezett Genoa fogadta a listavezető Juventust. Hiába játszott remekül a hazai csapat, Calaio révén kihagyott egy tizenegyest, Pirlo viszont az utolsó percben pazar szabadrúgásgólt akasztott a Genoa kapujába, így megint nyert a Juventus, és már 17 pont az előnye a hétfőn játszó Roma ellen a tabellán.

Az rögtön látszott már a meccs elején, hogy a Genoa nem fogja olcsón adni a bőrét. Kellemetlen, erőszakos modorban letámadtak, és igyekeztek csírájában elfojtani a torinói akciókat. A nagy akarás például lapokban is megmutatkozott, hiszen a hazaiak az első félórában négyet is begyűjtöttek sárgából.

Sok esemény nem volt a meccsen de mégis izgalmas, jó iramú összecsapást láthattunk, hiszen mindkét csapat megalkuvás nélkül jött előre. Szikrázó becsúszások, kemény összecsapásokat láthattunk, a közönség élvezte a találkozót.

A Juventus az első félidőben kétszer is bevették a Genoa kapuját, csakhogy Osvaldo góljait mindkétszer érvénytelenítették les miatt. A másodiknál az ismétlések tanúsága szerint nem állt lesen, de ezt a partjelző nem vette észre.

A félidő utolsó öt percét megnyomta a Juventus, de gólt nem szerzett, ezért a hazai szurkolók reménykedve várták a második félidőt.

A második félidőben folytatódott a „flúgos futam". A középpályán nem nagyon tartották meg a labdát a csapatok, így lüktető, látványos volt a meccs. A Genoa nem alakított ki túl sok helyzetet, de végig veszélyesen játszott.

Ennek lett az eredménye, hogy a 71. percben egy látszólag ártalmatlan jobb oldali beadásbe belekapott Vidal a tizenhatoson belül, a bíró pedig habozás nélkül tizenegyest adott. A labda mögé az öt perccel korábban beállt Calaio állt, de gyenge, balra tartó tizenegyesét a mai mérkőzésen Dino Zoff klubrekordját beállító Buffon kivédte!

Már-már úgy tűnt, hogy gól nélkül ér véget a mérkőzés, amikor a 88. percben szabadrúgáshoz jutott a Juventus 21 méterre a Genoa kapujától. Nagyon veszélyes volt a pozíció, és kiderült, hogy több is annál. A 89. percre fordult az óra, amikor Pirlo állt a labda mögé, és a sorfal fölött a jobb pipába csavarta a Juventus vezető gólját. Perin hiába vetődött, nem érhette el. 0–1.

A maradék időt már kivédekezte a Juventus, amely megint nyert, pedig ezen a meccsen azért erősen rezgett a léc. De a Genoa tizenegyese kimaradt, Pirlo pedig mesteri volt, irgalmatlan, 17 pontos előnyre tett szert a tabellán a torinói csapat. A Genoa megérdemelt volna egy pontot, de a tizenegyest be kell lőni...

OLASZORSZÁG, SERIE A
28. FORDULÓ
Genoa–Juventus 0–1 (Pirlo 89.)
Fiorentina–Chievo 3–1 (Cuadrado 11., Matri 39., M. Gomez 89., ill. Paloschi 62.)
KORÁBBAN
Atalanta–Sampdoria 3–0
Milan–Parma 2–4 (Rami 57., Balotelli 76. – 11-esből, ill. Cassano 9., 51. – az elsőt 11-esből, Amauri 78., Biabiany 95.)
Cagliari–Lazio 0–2 (Lulic 19., B. Keita 69.)
Livorno–Bologna 2–1 (Benassi 47., Paulinho 53., ill. Hrisztodulopulosz 86. – 11-esből)
Sassuolo–Cagliari 3–1 (Zaza 56., Missiroli 62., Sansone 89., ill. Bergessio 31.)

1. Juventus 28 24 3 1 64–19 +45 75
2. Roma 26 17 7 2 49–12 +37 58
3. Napoli 27 16 7 4 52–29 +23 55
4. Fiorentina 28 14 6 8 48–31 +17 48
5. Internazionale 28 12 11 5 46–29 +17 47
6. Parma 27 12 10 5 45–31 +14 46
7. Lazio 28 11 8 9 36–35 +1 41
8. Verona 28 12 4 12 43–46 –3 40