Serie A: a Como meglepetésre legyőzte idegenben az Atalantát

T. Z.T. Z.
2024.09.24. 22:48
A Como váratlan győzelemnek örülhetett Bergamóban (Fotó: Getty Images)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 5. fordulójában a Como meglepetésre 3–2-es győzelmet aratott az Atalanta vendégeként.

A két csapat eredetileg hétfő este csapott volna össze egymással, ám a meccs napján leszakadt az ég Bergamóban, ami miatt állt a víz a pályán, így a találkozót el kellett halasztani.

Kedden aztán már minden feltétel adva volt a játékhoz, és egy ideig úgy tűnt, hogy az Atalanta érvényesíti is a papírformát, a hazaiak az első félidőben ugyanis Davide Zappacosta találatával még előnyben voltak. A fordulás után azonban hatalmasat változott a meccs képe, a Como 12 perc leforgása alatt három gólt is szerzett – köztük egy öngólt is vétett az Atalanta –, így megfordította a találkozót. Az Atalanta a 90+9. percben Ademola Lookman révén tizenegyesből ugyan szépített, de egyenlíteni már nem volt ideje, így a Como 3–2-es győzelmet aratott.

Ez az idegenbeli siker nagyon jól jött Cesc Fabregas csapatának, amely ennek köszönhetően elmozdult a tabella utolsó helyéről, és feljött a 15. pozícióba.

OLASZ SERIE A
5. FORDULÓ
Atalanta–Como 2–3 (Zappacosta 18., Lookman 90+9. – 11-esből, ill. Strefezza 46., Kolasinac 54. – öngól, Fadera 58.)
VASÁRNAP JÁTSZOTTÁK
Fiorentina–Lazio 2–1 (A. Gudmundsson 49., 90. – mindkettőt 11-esből, ill. Gila 41.)
Monza–Bologna 1–2 (Djuric 43., ill. Urbanski 24., Castro 80.)
Roma–Udinese 3–0 (Dovbik 19., Dybala 49. – 11-esből, Baldanzi 70.)
Internazionale–Milan 1–2 (Dimarco 27., ill. Pulisic 10., Gabbia 89.)
SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Lecce–Parma 2–2 (Dorgu 32., Krsztovics 59., ill. Almqvist 90+3., Hainaut 90+6.)
Kiállítva: Guilbert (47.), ill. Cancellieri (58.)
Venezia–Genoa 2–0 (Busio 63., Pohjanpalo 85.)
Juventus–Napoli 0–0
PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Cagliari–Empoli 0–2 (Colombo 33., Esposito 49.)
Verona–Torino 2–3 (Kasztanosz 12., Mosquera 90+3., ill. Sanabria 10., D. Zapata 33., C. Adams 79.)
Kiállítva: Dawidowicz (21., Verona)