Röplabda: változott a Bajnokok Ligája lebonyolítása

MTI/B. L.MTI/B. L.
Vágólapra másolva!
2020.11.02. 20:57
A megszokott oda-visszavágós csoportkör helyett „buborékos” formában bonyolítják le idén a férfi és női röplabda Bajnokok Ligája főtáblás küzdelmeit.

Az európai szövetség (CEV) honlapjának híre szerint a koronavírus-járvány miatt kényszerültek a versenykiírás megváltoztatására. Az új lebonyolítás értelmében mindkét nemnél minden csoportban két helyszínen körmérkőzéseket játszanak a csapatok, így dől majd el a továbbjutás.

A férfiaknál és a nőknél is november végén, december elején, illetve jövő január-februárban rendezik a tornákat Európa-szerte. Az öt négycsapatos csoport mindegyikéből az első helyezett, illetve a három legjobb második jut tovább a negyeddöntőbe.

A férfiaknál a Kaposvár még versenyben van a főtáblára jutásért, a somogyiak - a tervek szerint - többszöri halasztás után, jövő kedden és szerdán játszanak Romániában a selejtező utolsó fordulójában a házigazda CSM Arcada Galati, illetve a lengyel Jastrzebski Weigel csapatával.

A nőknél a Vasas a kvalifikáció első körében búcsúzott a Dinamo Moszkvával szemben, a főtáblás együttesek közül ugyanakkor a német SSC Palmberg Schwerinben a válogatott Szakmáry Gréta révén lesz magyar érdekeltség.

Legfrissebb hírek

Női röpi BL: Isztambulban is nyert szettet a Vasas

Röplabda
2024.12.11. 20:48

Kulcsemberek dőltek ki a Kaposvár férfi röplabdacsapatából a BL-selejtező előtt

Röplabda
2024.09.24. 14:43

Férfi röplabda BL-selejtező: hazai vereséggel kezdett a Kaposvár

Röplabda
2024.09.18. 20:54

Női röplabda BL: november 5-én kezd a Vasas

Röplabda
2024.09.02. 17:49

Az osztrák bajnok ellen kezd a férfi röplabda Bajnokok Ligája-selejtezőben a Kaposvár

Röplabda
2024.07.16. 13:38

Nehéz csoportba került a Vasas női röplabdacsapata a Bajnokok Ligájában

Röplabda
2024.07.16. 13:27

Női röplabda: ismét főtáblás lesz a Bajnokok Ligájában a Vasas

Röplabda
2024.05.10. 11:10

Női röplabda BL: Paola Egonu sorozatban ötödször játszhat döntőt

Röplabda
2024.03.19. 21:38
Ezek is érdekelhetik