Getafe: büntetés rasszizmus miatt

Vágólapra másolva!
2005.11.08. 20:59
Címkék
A spanyol bajnokságban szereplő Getaféra a szövetség 3 ezer eurós pénzbüntetést rótt ki, mert a Barcelona elleni mérkőzésen rasszista megnyilvánulások voltak a nézőtéren.
A múlt vasárnapi összecsapáson - amit a Barca 3-1-re megnyert - a lelátón helyet foglaló drukkerek többször is huhogtak, amikor a katalánok sztárjánál, Samuel Eto'o-nál volt a labda.

A szövetség hivatalos közleménye szerint a klub csak azért nem a maximum bírságot (6 ezer euró) kapta, mert a találkozó során a hangosbemondón keresztül többször is kérte a nézőket, hogy viselkedjenek tiszteleletre méltóan a vendégjátékosok iránt.

Arture Dauden Ibanez, a meccs vezetőbírója a jelentésében említést tett a történtekről, részletesen taglalva, hogy a szurkolók többször is "makogást mímelő" hangokat hallattak, amikor a kameruni csatárhoz került a labda.

Érdekesség, hogy a két csapat tavalyi összecsapásán ugyanez történt, ám akkor csak 600 euróra rúgott a büntetés.

"Köszönetet kell mondanom a Getafe vezetőinek, akik mindent megtettek azért, hogy a szurkolók abbahagyják amit csináltak. Fontosabb, hogy már a futballisták mindegyike harcol a rasszizmus ellen" - nyilatkozta Eto'o, aki a mostani mérkőzésen az első gólt szerezte.
Legfrissebb hírek

Bernáth István megint csak másodperceket töltött a ringben

Ökölvívás
18 perce

Női vízi ob I: elődöntős a Dunaújváros

Vízilabda
39 perce

Tizenhárom magyar utazik a fedett pályás atlétikai világbajnokságra

Atlétika
48 perce

Rosta és Fazekas is magabiztos győzelmet vár a Montenegró elleni férfi kézilabda Eb-selejtezőn

Kézilabda
1 órája

A Mercedesben és a Williamsben is benne lehet a meglepetés

F1
1 órája

Birkózás: három magyar éremmel zárult a tiranai U23-as Eb

Utánpótlássport
1 órája

NB I: ETO FC Győr–Debreceni VSC

Labdarúgó NB I
1 órája

A magyar sport jeles képviselőit is elismerték a nemzeti ünnep alkalmából

Egyéb egyéni
1 órája
Ezek is érdekelhetik