Az Osasuna már-már elhitte - aztán jött Messi duplája

2012.08.26. 20:59
Lionel Messit a 76.. percig bírták tartani az Osasuna védői – aztán az argentin kétszer is megvillant… (Fotó: Action Images)
A 76. percig vezetett az Osasuna a Barcelona ellen a Primera División 2. fordulójának vasárnap esti mérkőzésén, de aztán Lionel Messi kétszer is megvillant, ami elég volt ahhoz, hogy a tavalyi bajnoki ezüstérmes bezsebelje a három pontot.

Már a Barcelona narancs-citrom meze is gyanús volt, a katalán sztárcsapat Osasuna elleni mérkőzése előtt, és Tito Vilanova együttese játékban is elmaradt attól, amit az idénynyitón a Real Sociedad 5–1-es legyőzésekor mutatott.

Labdabirtoklás terén hozta a szokásos formáját a Barca, de hiányoztak a pontos és ötletes megoldások, és az Osasuna az első valamirevaló helyzetét gólra váltotta: a 17. percben a belga Roland Lamah robogott el a bal oldalon, középre ívelt, és a Víctor Valdés felett elszálló labdát a hosszú oldalon Jordi Albát megelőzve érkező Joseba Llorente a kapuba paskolta (1–0).

A Barca ezután görcsösen próbálkozott az egyenlítéssel, Tello és Iniesta próbálkozásai azonban kimaradtak, és Vilanovának a szünetben kellett összeszednie csapatát. Nem sikerült, az Osasuna játszott nyugodtabban,s ugyanúgy jöttek a helyzetek Valdés kapuja előtt, mint a túloldalon. Sőt, a 70. percben a csereként beállt Nino eldönthette volna a mérkőzést: egyedül vezette rá a labdát a Barca kapusára, és a kapuijából kifutó Valdés mellett el is gurított, de a labda a bal alsó sarok mellett a kapufát érintve mellé ment.

MESSI-STATISZTIKA
A Barca eddigi három tétmeccsén öt gólt szerzett a 2012–2013-as idényben.
A spanyol élvonalban még egyetlen játékos sem tudott legalább két gólt szerezni az első két forduló mérkőzésein – egészen mostanáig.
Az előző idényben, amikor 50 góllal rekordot állított fel, két meccs után két találattal állt – most kétszer annyinál jár.
A 2012-es naptári évben a klubjában és a válogatottban 57 gólt szerzett, három találattal marad el a 2010-es 60-as rekordjától.
A 14, Osasuna elleni mérkőzésén 12 gólt szerzett.

Ahogy lenni szokott, az Osasunát megbénította a kihagyott ziccer, a Barcelona pedig elkezdett hinni a szerencsében. Ráadásul ekkor állt be Xavi is, és olyan szerkezetmódosításon esett át a katalán sztárcsapat, amely alapvetően megváltoztatta a játék menetét.

A sokadik vendégakció végén a 76. percben az Osasuna büntetőterületén zajló tilitoli végén a középen helyezkedő Lionel Messihez került a labda, az argentin pedig hidegvérrel a jobb alsó sarokba gurított (1–1).

Messi négy perccel később távolról is betalált, Jordi Alba passza után belsőzött a jobb alsó sarokba (1–2). Perceken belül megfordult a mérkőzés – a két gól között Punalt reklamálásért kiállították az Osasunából –, a Barcelona ismét bizonyította tartását, és két forduló után hat ponttal áll.

A furcsa mez végül is szerencsét hozott, de Vilanova mester és a Barca szurkolótábora ennél jóval könnyebb estéről álmodott.

OSASUNA–FC BARCELONA 1–2
PRIMERA DIVISIÓN
2. FORDULÓ, VASÁRNAPI MÉRKŐZÉSEK
Osasuna–Barcelona 1–2 (J. Llorente 17., ill. Messi 76., 80.)
KÉSŐBB
Getafe–Real Madrid (21, Sport1)
Granada–Sevilla
Valencia–Deportivo La Coruna (23, Sport1)
SZOMBATI MÉRKŐZÉSEK
Málaga–Mallorca 1–1 (Juanmi 77., ill. Hemed 67.)
Betis–Rayo Vallecano 1–2 (Molina 4., ill. Piti 3., Carrilho 62.)
Espanyol–Real Zaragoza 1–2 (A. Vazquez 43., ill. Apono 51. – 11-esből, Postiga 89.)
Real Sociedad–Celta Vigo 2–1 (Agirretxe 54., 61., ill. De Lucas 49.)