Ezredszer nyert a Barcelona, Valdés „búcsúmérkőzésén”

2014.03.26. 19:58
A duplázó Neymar nagy kedvvel játszott (Fotó: Reuters)
Az el Clásicón aratott 4–3-as diadala után a Barcelona labdarúgócsapata a Celta Vigo ellen folytatta bajnoki szereplését, egy sima, 3–0-s győzelemmel. Ezredik hazai bajnoki győzelmét aratta a Barcelona a spanyol pontvadászatban, nem mellékesen győzelemmel ünnepelte ezredik találkozóját az 1957-ben átadott Camp Nouban. Viszont kapusa, Víctor Valdés súlyos sérülést szenvedett – az első sajtóhírek térdszalag-szakadásról és hat hónapos kihagyásról számoltak be –, és mivel a nyáron lejár a szerződése, alighanem most játszotta utolsó mérkőzését a klub színeiben.

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Mondhat bárki bármit, jóval többről szólt a múlt heti Real Madrid–Barcelona bajnoki rangadó, mint három pontról: a talán egyszer klasszikussá váló győzelemmel a katalánok reményt kaptak arra, hogy feledtessék korábbi kilengéseiket egy bajnoki arannyal. Amíg a riválisok közül a Real előtt egy sevillai látogatás állt, az Atléticóhoz a Granada látogatott, addig a Barca a Celta Vigót fogadta, ráadásul azzal a lehetőséggel, hogy 1000. bajnoki győzelmét arathatja – ezredik Camp Nou-beli bajnokiján (a kezdeteknél a Les Corts számított a Barcelona hazai pályájának).

A hazaiak mestere, Gerardo Martino Dani Alvest, Gerard Piquét, Sergio Busquetset és Xavit is pihentette, utóbbit a kispadra sem nevezte, ám akik pályára léptek, hamar jelezték, ki az úr a Camp Nouban: Neymar már a hatodik percben mattolta Yoelt (1–0). Ahogyan az várható volt, az 1988-as születésű kapus lett a vendégek kulcsembere, a következő tíz percben két ziccert is hárított, majd kétszer is fejükhöz kaphattak a katalánok: először azért, mert majdnem büntetőt ítélt ellenük Miguel Ayza Gámez játékvezető, ám egyik segítője felvilágosította, hogy Adriano még a 16-os előtt kezezett; majd azért, mert a szabadrúgást könnyedén hárító Víctor Valdés jobb térde kiment a földet éréskor, le kellett őt cserélni. A kapus az első hírek szerint térdszalag-szakadást szenvedett, egy fél évre kidőlt – mivel a nyáron távozik, meglehet, utoljára védte a Barcelona kapuját a 32 esztendős játékos.

Lionel Messi azonban egy góllal gyorsan oldotta valamelyest a feszültséget, tulajdonképpen a 30. percre eldöntve a mérkőzést: 2–0! Ez volt az argentin zseni 130. bajnoki találata a stadionban, ennél többet senki sem ért el nála.

Sokatmondó módon a szünetben az első két gólban főszerepet vállaló Andrés Iniestát Sergi Roberto váltotta, és bizony egyáltalán nem olyan viharosan rohamozott a házigazda, mint korábban, sőt, a 38 éves korában élete legnagyobb lehetősége előtt álló Pintónak két bravúrral kellett megakadályoznia a szépítést. Alexis Sánchez kiosztotta viszont második asszisztját is Neymarnak (3–0), azaz nem maradtak szórakozás nélkül a nézők, a brazil pedig nem sokra rá mehetett pihenni (Pedro váltotta). A hajrá felé közeledve viszont nem akartak hinni a drukkerek szemüknek: Pinto kis híján gólt rúgatott a veterán Mario Bermejóval, majd a kapufával ütközött és ápolni kellett, ám folytatni tudta. Ezen kívül már csak két szép Yoel-védést tartogatott ez a mérkőzés: 1000. bajnoki győzelmét aratta a Barcelona 1000. Camp Nou-beli bajnoki fellépésén, de elveszítette kapusát a lehető legrosszabbkor, az idény végjátéka(i) előtt.

VALDÉS SÉRÜLÉSE 1:11-NÉL