Barca: Dani Alves a nyáron távozik, Angliába megy

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
Vágólapra másolva!
2014.10.01. 20:15
null
Dani Alves (balra) hét idény után távozik a Barcából (Fotó: Reuters)
Dani Alves, a spanyol Barcelona labdarúgócsapatának brazil klasszisa az O Globo napilapnak nyilatkozva beszélt jövőbeli terveiről. A védő elmondta, hogy a nyáron elhagyja a katalánokat és Angliában folytatja pályafutását.

 


„Ez az utolsó szezonom a Barcelonánál, jövőre elköltözöm Angliába, a futball bölcsőjében játszom majd” – mondta lényegre törően a 31 éves védő.

A védő szerződése 2015 nyarán amúgy is lejárt volna, bár Dani Alves korábban még arról nyilatkozott, hogy van benne plusz egy évre szóló opció. A klubnál azonban erről nem tudtak, azóta pedig már egyik érintett fél sem hivatkozik rá.

Dani Alves esetleges távozása évek óta napirenden volt a katalánoknál, de végül a szerződés módosításával, fizetésének megemelésével mindig sikerült őt maradásra bírni.

Az elmúlt években nagy érdeklődés mutatkozott utána neves európai kluboktól, a PSG mellett a Liverpool és a Manchester United is képben volt.

Legfrissebb hírek

Király-kupa: Atlético Madrid–Barcelona

Spanyol labdarúgás
36 perce

PL: Liverpool–Everton

Angol labdarúgás
1 órája

UEFA Ifjúsági Liga: Yaakobishvili Áron remekelt a Barcelona kapujában a Stuttgart ellen

Bajnokok Ligája
3 órája

Diego Simeone: Az a bukás, ha meg sem próbáljuk

Spanyol labdarúgás
12 órája

A városi derbin léphet közelebb a bajnoki címhez a Liverpool

Angol labdarúgás
13 órája

Elanga pazar szólójával győzte le az MU-t a Forest, góllal tért vissza Bukayo Saka az Arsenalba

Angol labdarúgás
22 órája

PL: bejelentették, mikor érkezik a félautomata lesrendszer

Angol labdarúgás
Tegnap, 18:37

Várhatóan rekordszámú néző előtt játszhatnak az Evertonnal Szoboszlaiék

Angol labdarúgás
Tegnap, 17:16
Ezek is érdekelhetik