La Liga: vicces öngól a szezon meccsén - 4-3-as Sevilla-zakó

2015.02.22. 13:54
A szezon egyik, ha nem a legjobb meccsét a Real Sociedad nyerte meg (Fotó: marca.com)
A Sevilla idegenben 4–3-ra kikapott a Real Sociedadtól a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 24. fordulójának vasárnapi játéknapján, a szezon egyik legjobb mérkőzésén. A baszkok sikeréhez kellett egy megmosolyogtató öngól is: a Sevilla védője, Alejandro Arribas a saját kapujába talált be.

A hétköznapinak induló mérkőzésen a Real Sociedad szerezte meg a vezetést, amikor Joseba Zaldúa beadása után az össze-vissza forgolódó Arribas mellett Imanol Agirretxe lőtt kapásból a bal alsóba (1–0). A vendégek válaszára az első félidő hajrájáig kellett várni: a 43. percben Gerard Deulofeu szöglete után Timothée Kolodziejczak csúsztatott a kapuba (1–1).

A második játékrész elején Benoit Trémoulinas lerántotta a tizenhatoson belül Sergio Canalest, amiért a játékvezető tizenegyest ítélt, Xabi Prieto pedig higgadtan a kapu közepébe emelt (2–1). A meccs utolsó negyedéhez érkezve még inkább felpörögtek az események, és a Sevilla fordított. A 67. percben a kolumbiai gólfelelős, Carlos Bacca fejelt gólt (2–2), majd Kévin Gameiro váltotta gólra az Inigo Martínez kezezéséért megítélt büntetőt (2–3).

A hajrá azonban a David Moyes által irányított hazaiak számára alakult jobban, akik a 82. percben egy vicces öngóllal egyenlítettek – bár a Sevilla-drukkereket valószínűleg a sírógörcs kerülgette. A tizenhatoson belüli kavarodás végén a mezőnybe kivágódó labdát Arribas próbálta meg eltakarítani, de sípcsonttal a saját kapuját vette be (3–3). A 90. percben pedig jött a hab a tortán, amikor Rubén Pardo szöglete után Xabi Prieto védhetetlenül bólintott a bal felső sarokba (4–3).

A baszkok megszakították hárommeccses nyeretlenségi sorozatukat, míg a Sevilla legutóbbi négy meccsén már a harmadik vereségét szenvedte el.

ARRIBAS ÖNGÓLJA

SPANYOLORSZÁG, LA LIGA
24. FORDULÓ

Real Sociedad–Sevilla 4–3 (Agirretxe 16., Xabi Prieto 48., 90. – az elsőt 11-esből, Arribas 82. – öngól, ill. Kolodziejczak 43., Bacca 67., Gameiro 78. – 11-esből)