La Liga: Te is fiam, Soldado – a Real kikapott a Villarrealtól

2015.12.13. 22:21
Hiába a mezőnyfölény, a Real Madrid kikapott a lelkes és taktikus Villarrealtól (Fotó: AFP)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 15. fordulójában a Villarreal hazai környezetben Roberto Soldado góljával legyőzte a Real Madridot. A 30 éves támadó 2000 és 2008 között – egyéves kölcsönadását nem számítva – a madridiak játékosa volt. Hiába tehát a Barcelona szombati kisiklása – a Camp Nouban 2–2 a Deporral szemben –, a Real nem került közelebb a nagy riválishoz. Sőt, a különbség egy ponttal még több lett...

Álmosan kezdett a Real, és az első nagyobb hazai helyzet sem ébresztette fel a fővárosiakat. Csak a gól, amelyet a 9. percben Soldado szerzett. Már elhalni látszott a Villarreal akciója, de visszatámadtak a hazai játékosok. Egy rizikós passznál Luka Modricot veszélyes zónában határozottan el is választották a labdától, innen pedig elég volt egy jó ütemű passz, hogy Soldado máris lövőhelyzetbe kerüljön. A támadó a tizenhatoson belülre lépve, középről igazítás nélkül lőtt, labdája Keylor Navas lábai között talált utat a Real kapujába (1–0). Ezt követően egy fokozattal feljebb kapcsolt a madridi együttes, de hiába a mezőnyfölény, a lelkesen védekező hazaiak megúszták veszélyes pillanatok nélkül az első félidőt, amelyben a Realnak nem volt kaput eltaláló lövése! Nem úgy a hazaiaknak, akiknek kontrái rendre izgalmat okoztak a madridi oldalon. A vendégek középpályája nem szűrt elég hatékonyan, és a védelem sem állt feladata magaslatán, többször zavarba lehetett hozni. Viszont megúszta újabb kapott gól nélkül a szünetig hátralévő időszakot a Real, bár ehhez szükség volt a kapufa segítségére is.

A második félidőben annyit változott a mérkőzés képe, hogy a Real játékában ekkor már „benne volt” a gól. Más kérdés, hogy ott is maradt... A hazai kontráknál egyre kevesebb Villarreal-játékos lépett fel az akciókkal, érződött, hogy nagyon vigyáznak a vezetésre, nem akarnak kinyílni, területet hagyni a vendégek számára. Amikor pedig egy-egy ütközés után arra került a sor, nem kellett félteni a hazaiakat egy kis időhúzást érő fetrengéstől. Ettől függetlenül elismerésre méltó módon gyűrték le azt a Realt, amely a Malmö elleni keddi BL-parádé után önmagához képest jóval tompább volt.