La Liga: gálázva szerezte meg első győzelmét a Girona a bajnokságban

VARGA BALÁZSVARGA BALÁZS
2024.08.29. 21:00
Végül simán nyert a Girona (Fotó: Getty Images)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 3. fordulójában a Girona 4–0-ra megverte az Osasunát, így először nyert az idei kiírásban.

Nagy fölényben játszott a Girona – a keretnek nem volt tagja Yaakobishvili Antal –, az Osasuna konkrétan egyetlenegy kapura lövésig jutott el a mérkőzés alatt, 0.07-es xG-t (várható gólt) hoztak össze a pamplonaiak. A hazaiaknak így is bő fél órába telt feltörni a védelmüket, amikor Cihankov jobb oldali beadása után Bryan Gil lábbal előrevetődve talált közelről a kapuba.

A második félidő 10. percének környékén még két gólt szerzett a Girona. Előbb egy centerezés után Viktor Cihankov fordult kapura 8 méterről, és gurított a bal alsóba, majd Abel Ruiz bombázott 15 méterről, jobb külsővel a bal felső sarokba.

A hajrában még Cristhian Stuani is betalált, és nem volt nehéz dolga, Van de Beek passza után csak az üres kapuba kellett passzolnia a labdát, így 4–0-ra nyert a katalán csapat.

SPANYOL LA LIGA
3. FORDULÓ
Girona–Osasuna 4–0 (Gil 34., Cihankov 53., A. Ruiz 56., Stuani 90.)
Később
21.30: Las Palmas–Real Madrid (Tv: Spíler2) – élőben az NSO-n!
Szerdán játszották
Athletic Bilbao–Valencia 1–0 (Prados 45.)
Valladolid–Leganés 0–0
Atlético Madrid–Espanyol 0–0
Real Sociedad–Alavés 1–2 (Brais Méndez 32., ill. Villalibre 45+5. – 11-esből, T. Martínez 77.)