Raphinha triplázott, a Barca hét gólt rúgva döngölte földbe a Valladolidot

M. B.M. B.
2024.08.31. 19:07
Lamine Yamal és Raphinha vezette győzelemre a Barcát (Fotó: Getty Images)
Az FC Barcelona 7–0-ra nyert odahaza a Real Valladolid ellen a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 4. fordulójában.

A várakozásoknak megfelelően hazai fölénnyel indult a találkozó, Dani Olmo előbb a kapufát döngette meg, majd szerzett egy lesgólt. A vendég Valladolid ezután sem tért magához, a 20. percben pedig megtört a jég: Cubarsí passzából Raphinha helyezte a labdát bal külsővel a hosszú sarokba. Négy perccel később Yamal ugratta ki egy remek ütemű passzal Robert Lewandowskit, aki szerencsés góllal duplázta meg csapata előnyét – lövésébe beleért Hein, de az észt kapus pechjére a labda nem kifelé, hanem a kapuba pattant róla. A második kapott gól felrázta Paulo Pezzolano együttesét is, Kike Pérez lövése viszont nem találta el a kaput, míg Moro próbálkozását Ter Stegen védte. A félidő hajrája a katalánoké volt, Olmo a meccsen másodszor is eltalálta a kapufát, majd Jules Koundé egy szöglet után megszerezte a Barca harmadik találatát.

A folytatásban a Valladolid védelme egy svájci sajt hatékonyságával szűrte a Barcelona támadásait, így a meccs első gólját jegyző Raphinha eljutott a mesterhármasig, majd betalált Dani Olmo és Ferran Torres is. A vége 7–0 lett, a Barca az idény eddigi legegyoldalúbb meccsén gyűjtötte be a három pontot.

Érdekesség, hogy a katalán együttes legutóbb 2016-ban aratott ennyire nagy különbségű győzelmet bajnoki mérkőzésen (akkor a Depor volt az áldozata, méghozzá La Corunában).

SPANYOL LA LIGA
4. FORDULÓ
Barcelona–Valladolid 7–0 (Raphinha 20., 64., 72., Lewandowski 24., Koundé 45+2., Olmo 82., Ferran Torres 85.)