Gólhelyzetek sorát puskázta el a Celta – Álvarez kései találatával nyert az Atlético Madrid

M. B.M. B.
2024.09.26. 23:01
Julián Álvarez a levegőben, a három pont madridi zsebben (Fotó: Getty Images)
Az Atlético Madrid 1–0-ra nyert a Celta Vigo otthonában a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 7. fordulójának záró mérkőzésén.

Sok párharcot, de kevés gólhelyzetet hozott az összecsapás első félideje. A legközelebb a hazaiak klubikonja, Iago Aspas járt a gólszerzéshez, de a bal alsó sarokra tartó lövést Oblak ki tudta piszkálni. A fordulás után alárendelt szerepet játszottak a „matracosok”, a Celta pedig kitartóan ostromolta a kaput.  A fővárosiak szlovén kapusa a félidő elején is védett egy nagyot, majd a 74. percben óriási bravúrral hatástalanította Iglesias közeli próbálkozását. Hat perccel később az Atlético hívei hördültek fel, ezúttal Guaita halászta ki a jobb alsóból Riquelme ravasz lövését.

A mérkőzés végjátéka látványos jeleneteket hozott. Alfon és Javi Rodríguez révén további ordító helyzeteket hagyott ki a vigói csapat, s ez az utolsó percben megbosszulta magát. Jött ugyanis Julián Álvarez, aki az elbambuló hazai védők asszisztálása mellett a hálóba perdítette Griezmann beadását, megnyerve a meccset az Atléticónak. 0–1

SPANYOL LA LIGA
7. FORDULÓ
Celta Vigo–Atlético Madrid 0–1 (J. Álvarez 90.)

Korábban
Espanyol–Villarreal 1–2 (Carreras 45+1., ill. Ayoze Pérez 45+6., 63.)
Las Palmas–Real Betis 1–1 (Moleiro 9., ill. Lo Celso 45+3.)

Szerdán játszották
Girona–Rayo Vallecano 0–0
Barcelona–Getafe 1–0 (Lewandowski 19.)

Kedden játszották
Mallorca–Real Sociedad 1–0 (Prats 36. – 11-esből)
Leganés–Athletic Bilbao 0–2 (Vivian 65., I. Williams 75.)
Sevilla–Valladolid 2–1 (D. Torres 45. – öngól, Ejuke 85., ill. K. Pérez 56.)
Kiállítva: Marcao (90+1., Sevilla)
Valencia–Osasuna 0–0
Real Madrid–Alavés 3–2 (L. Vázquez 1., K. Mbappé 40., Rodrygo 48., ill. Protesoni 85., Kike García 87.)