Fél óra alatt lesimázva: az Athletic Bilbao kiütötte az Espanyolt

CS. M.CS. M.
2024.10.19. 16:00
Simázott az Athletic Bilbao (Fotó: Getty Images)
Az Athletic Bilbao 4–1-re legyőzte az Espanyolt a La Liga 10. fordulójának szombati játéknapján.

Nem sokáig maradt gól nélküli a spanyolországi játéknap, hiszek a Bilbao Dani Vivian góljával már a 6. percben megszerezte a vezetést, a gólpasszt Nico Williams adta. A félidő felét követően aztán felpörögtek az események: Inaki Williams két percen belül duplázott, a gólpasszokat pedig Alex Berenguertől kapta. (3–0)

A szünetre így szinte eldőlt a meccs, de azért így is maradt még esemény a folytatásra: Berenguer asszisztjai után gólt is szerzett az 55. percben, majd a 92. percben becsület találatot jegyzett az Espanyol. 4–1

A Betis már a 7. percben megszerezte a vezetést, amikor a Barcelonából kölcsön adottt 19 éves brazil, Vitor Roque talált be. Az egygólos előnyt ráadásul sokáig tudta tartani a vendég gárda, ám az 59. percben Lucas Torro kissé szerencsés találatával egyenlített az Osasuna. Benne volt a levegőben, hogy döntetlen lesz a vége, ám a 73. percben Chimy Avila is betalált, amivel visszaszerezte a sevillaiaknak és bebiztosította a győzelmet. 1–2

SPANYOL LA LIGA
10. FORDULÓ
Athletic Bilbao–Espanyol 4–1 (Vivian 6., I. Williams 28., 30., Berenguer 55., ill. Tejero 90+2.)
Osasuna–Real Betis 1–2 (Torro 59., ill. Roque 7., Chimy 73.)

KÉSŐBB
18.30: Girona–Real Sociedad (Tv: Spíler2)
21.00: Celta Vigo–Real Madrid (Tv: Spíler2)

VASÁRNAP
14.00: Mallorca–Rayo Vallecano (Tv: Spíler2)
16.15: Atlético Madrid–Leganés (Tv: Spíler2)
18.30: Villarreal–Getafe (Tv: Spíler2)
21.00: Barcelona–Sevilla (Tv: Spíler2) – élőben az NSO-n!

HÉTFŐN
21.00: Valencia–Las Palmas (Tv: Spíler2)

KORÁBBAN
Alavés–Valladolid 2–3 (T. Martínez 6., K. García 90+7. ill. Sylla 17. –11-esből, Amallah 72. – 11-esből, Anuar 76.)