Nem történt csoda: a négysáncverseny első három viadalán tizenöt méteres előnyt fölhalmozó, Oberstdorfban és Garmisch-Partenkirchenben legyőzhetetlen Sigurd Pettersen nemhogy biztonságra törekedett, de egyenesen mindent kiadott magából a bischofshofeni állomáson, és végül ott is az első helyen végzett, elhódítva az összetett bajnoki címet.
Sigurd Pettersen Bischofshofenben is gyôzött, és ô lett a hetedik norvég, aki megnyerte a négysáncversenyt
Sigurd Pettersen Bischofshofenben is gyôzött, és ô lett a hetedik norvég, aki megnyerte a négysáncversenyt
Egyetlen vetélytársa, Martin Höllwarth voltaképpen már az első sorozatot követően kiszállt a versenyből, hiszen tizenöt méteres hátránya csak nőtt, így Pettersen részéről elég lett volna egy biztonsági második repülés az összetett pontverseny megnyeréséhez – ehhez képest bemutatta a második kör legnagyobb ugrását. "Egyedül azt sajnálom, hogy senki sem enged ünnepelni, mert folyton azt kérdezik, mit kezdek ennyi pénzzel" – fogalmazta meg legnagyobb bánatát a három "szakaszgyőzelméért" egyenként 19 500 euróval gazdagodó, a végső sikeréért még egy Nissan terepjárót is nyerő, 23 esztendős, remek adottságokkal megáldott, 180 centiméter magas és hatvankilós norvég síugró. Pettersen a Világkupában is vezet, olybá tűnik tehát, hogy az egykoron méltán elismert, az utóbbi években azonban háttérbe szoruló norvég síugrósport újraéled – amiben Pettersen mellett óriási szerepe van a csapatfőnöknek, Mika Kojonkoskinak is. A korábban az osztrák, majd a finn válogatott munkáját felügyelő szakember amondó, ebben a sportágban rengeteg múlik a önbizalmon, mert annak hiánya akkor sem vezet jóra, ha adott esetben fizikálisan tökéletesen sikerül egy-egy ugró felkészülése. "El kellett érnem, hogy a srácok automatikusan hajtsák végre a mozdulatokat, amikor a sáncasztal végéhez érnek. Sigurd ebből vizsgázott jelesre" – mondta Kojonkoski.
Az utóbbi tíz bischofshofeni bajnok 1995: Andreas Goldberger (osztrák). 1996: Jens Weissflog (német). 1997: Dieter Thoma (német). 1998: Sven Hannawald (német). 1999: Andreas Wid- hölzl (osztrák). 2000: Andreas Widhölzl. 2001: Adam Malysz (lengyel). 2002: Sven Hannawald. 2003: Björn Einar Romören (norvég). 2004: Sigurd Pettersen (norvég)