Ez év januárjában a gyorskorcsolya ágazat vezetője, Telegdi Attila kezdeményezte távozását az igazgatói pozíciójából. Az elnökség az ágazat vezetésével Bánhidi Ákost, a magyar rövid pályás gyorskorcsolya-válogatott eddigi szakmai vezetőjét bízta meg. Az elnökségi ülést követően a MOKSZ közös megegyezéssel megszüntette Vardanjan Gurgen műkorcsolya ágazati sportigazgató megbízatását. A műkorcsolya ágazat új vezetőjének személyéről az elnökség a közeljövőben dönt.
Április 19-én beszámoltunk arról, hogy az MOKSZ-t számos kritika éri a külföldi műkorcsolyázók szerepeltetése miatt: az idei felnőtt és junior-világbajnokságon, valamint felnőtt Eb-n a magyar válogatott tíz indulójából kilenc nem magyar volt. Váradi Orsolya ügyvezető igazgató akkor azt mondta, a szezon végén az elnökség értékeli a helyzetet.
Az egyetlen magyar felnőtt férfi válogatott Berei Mózes levelére ugyanekkor derült fény. Azt írta, miután megromlott a kapcsolata edzőjével, Sebestyén Júliával, a korábbi mestereivel szeretett volna dolgozni a dél-tiroli Egnában, de Vardanjan Gurgennel is összetűzésbe került.
„Megfenyegetett, hogy kivág a válogatottból, ha nem azt teszem, amit ő mond… Ha elmegyek, nem enged ki a junior-világbajnokságra. (…) Gurgen azt is mondta, én lelkileg gyenge és idióta vagyok, nekem nem Egnában a helyem, hanem a pszichiátrián” – írta Berei, aki az M4 Sport információi szerint az országváltás lehetőségét sem zárta ki.
A szövetség a nyilatkozatában nem ejtett szót arról, hogy Vardanjan távozása összefüggésben van-e ezekkel az esetekkel – ezt megkeresésünkre sem erősítette meg.
„Mindenki a hölgyektől várja most a jó eredményeket, amiben van is igazság, mert ott maradt klasszis versenyző Jászapáti Petra személyében, aki húzza a többieket. Viszont a férfiaknak a drezdai világkupán megszerzett bronzérme váltóban egy olyan csapat eredménye, amelynek tagjai eddig alig-alig tudtak pályára kerülni a világsztárjaink mellett – idézi Bánhidi Ákost az MTI. – A mi dolgunk most az, hogy továbbra is hitet adjunk azoknak a magyar embereknek, akik télen azért kapcsolják be a televíziós sportközvetítéseket, hogy magyar eredményeket lássanak. A 2006-os torinói olimpia óta a magyar rövidpályás gyorskorcsolya-válogatott minden téli játékokról olimpiai pontokkal tért haza, és nem titkolt vágyunk, hogy sikerüljön Milánóban, a 2026-os ötkarikás eseményen valamelyik szakágban érmet szereznünk. Ezért fogunk küzdeni és hajtani” – tette hozzá. |