Hódítások Oszakában

KAMLER JÁNOSKAMLER JÁNOS
Vágólapra másolva!
2002.10.14. 21:35
Címkék
Ezt is megértük: férfi teniszezőink szállítgattak sikereket a világ különböző tájairól. Az elmúlt két hétben elsősorban Bardóczky Kornél tett ki magáért, hiszen győzött az olaszországi szatellittorna első állomásán, a másodikon pedig a legjobb négyig jutott egyesben, míg párosban meccslabdáról kapott ki a döntőben.
A 17 esztendôs Balázs György a 16. helyre kapaszkodott fel a juniorok világranglistáján
A 17 esztendôs Balázs György a 16. helyre kapaszkodott fel a juniorok világranglistáján
A 17 esztendôs Balázs György a 16. helyre kapaszkodott fel a juniorok világranglistáján
A 17 esztendôs Balázs György a 16. helyre kapaszkodott fel a juniorok világranglistáján
A 17 esztendôs Balázs György a 16. helyre kapaszkodott fel a juniorok világranglistáján
A 17 esztendôs Balázs György a 16. helyre kapaszkodott fel a juniorok világranglistáján
Ezen a héten Foggiában szerepel, ráadásul első kiemeltként vághat neki a viadalnak – kedden egyesben és párosban is pályára lép. Hogy ne csupán az urakról essék szó, említsük meg Mandula Petra remeklését is, honfitársnőnk párosban elődöntőt játszott az 585 000 dolláros filderstadti WTA-tornán, és ennek következtében immár a 44. helyet foglalja el a műfaj világranglistáján.
De vissza az urakhoz, pontosabban egy 17 éves fiatalemberhez: Balázs György tornagyőztesként távozott az oszakai tornáról, és cseppet sem von le a siker értékéből, hogy azt egy juniorversenyen aratta. Sőt! Említett japán esemény ugyanis a nyolc kiemelkedő juniorviadal egyike (ebben a nyolcban benne van a négy Grand Slam), "ízelítőként” pedig álljon itt néhány korábbi győztes neve: Ríos, Grosjean vagy – hogy a hölgyek közül is említsünk egyet – Dokics.
Nos, ezt az egyébként 64-es főtáblás tornát nyerte meg vasárnap ifjú honfitársunk, ráadásul nem is akárhogyan. A elődöntőig voltaképpen simán eljutott a harmadikként rangsorolt magyar fiú, hanem ott következett napjaink egyik legjobb junior játékosa, a Davis-kupában is megforduló, első helyen kiemelt ciprusi Marcos Bagdatisz, aki az első négy mérkőzésén nemhogy játszmát, de gémet is alig veszített. Gyuri 6:4, 7:6-tal küldte őt haza, a második szett rövidítésében mozdítása sem volt a ciprusi legénynek (7:0), avagy a visszavágás tökéletesre sikeredett, elvégre egy éve éppen Bagdatisz búcsúztatta őt Oszakában (3:6, 7:6, 4:6).
Következett a finálé, a hazai pályán versenyző, negyedik kiemelt Szoeda Go ellenében. Ötezren foglaltak helyet a lelátón, több televíziós társaság is élőben közvetítette az összecsapást, és nagyon úgy festett, a végén a házigazdák örülhetnek, minthogy Szoeda 5:1-re vezetett a harmadik, mindent eldöntő játszmában. Innen nyert végül Balázs, 6:2, 1:6, 7:5-ös diadallal megünnepelve élete nagy-nagy sikerét, egyszersmind azt, hogy a világranglistán feljött az előkelő 16. helyre. (Bagdatisz az 5.) És hogy Gyuri valóban nem teniszezett rosszul, azt többek között az is bizonyítja, hogy a helyszínen tartózkodó Nick Bollettieri, a messze földön híres teniszedző elismerően beszélt a magyar fiú teljesítményéről.
Végül szóljunk arról, hogy ezen a héten rendezik az idény utolsó előtti mesterversenyét, a madridit. A szép emlékű stuttgarti Eurocard Open örökébe lépő spanyolországi tornán a világelső Lleyton Hewitt, illetve az US Open-bajnok Pete Sampras kivételével valamennyi klasszis elindult, a mezőny erősségére jellemző, hogy a selejtezőbe már nem kaphatott helyet a nevezéskor a világranglista 71. helyén álló teniszező.

ATP-torna, a Mesterszéria 8. állomása, Madrid (2.578 millió dollár, fedett, szőnyeg)
Kiemelési lista: Haas (német, 1.), Agassi (amerikai, 2.), Szafin (orosz, 3.), Henman (brit, 4.), Ferrero (spanyol, 5.), A. Costa (spanyol, 6.), Grosjean (francia, 7.), Moyá (spanyol, 8.), Kafelnyikov (orosz, 9.), Roddick (amerikai, 10.), Novák (cseh, 11.), Federer (svájci, 12.), Canas (argentin, 13.), Schalken (holland, 14.), Th. Johansson (svéd, 15.), el-Ajnaui (marokkói, 16.)
1. forduló: Ríos (chilei)–Gaudio (argentin) 6:2, 6:2; González (chilei)–Sa (brazil) 6:3, 6:2; Juzsnij (orosz)–Chela (argentin) 6:2, 6:2; Nieminen (finn)–Schüttler (német) 1:6, 6:4, 7:6; Robredo (spanyol)–Mirnij (fehérorosz) 6:4, 6:4; M. Norman (svéd)–Zabaleta (argentin) 6:7, 7:6, 6:2; Santoro (francia)– Boutter (francia) 6:3, 7:6

WTA-torna, Swisscom Challenge, Zürich (1.224 millió dollár, fedett, kemény pálya)>/b>
Selejtező
1. forduló: Arn (német)–Gubacsi Zsófia (magyar) 2:6, 6:3, 6:3; L. Huber (dél-afrikai)–Kapros Anikó (magyar) 6:4, 6:3
A főtábla kiemelési listája: Capriati (amerikai, 1.), Davenport (amerikai, 2.), Henin (belga, 3.), Mauresmo (francia, 4.), Dokics (jugoszláv, 5.), K. Clijsters (belga, 6.), Hantuchová (szlovák, 7.), Miskina (orosz, 8.)
1. forduló: C. Martínez (spanyol)– Casanova (svájci) 6:4, 6:3; Gyementyijeva (orosz)–An. Barna (német) 6:2, 7:5; Panova (orosz)–Kremer (luxemburgi) 6:4, 6:2; Coetzer (dél-afrikai)–Farina-Elia (olasz) 7:5, 6:2; Mikaelian (svájci)–M. Maleeva (bolgár) 7:5, 3:6, 7:5; Smashnova (izraeli)–Rubin (amerikai) 6:3, 6:3

WTA-torna, VUB Open 2002, Pozsony (110 000 dollár, fedett, kemény pálya)
Selejtező
1. forduló: Schaul (luxemburgi)–Kuti Kis Rita (magyar) 6:0, 6:3
A főtábla kiemelési listája: Déchy (francia, 1.), Shaughnessy (amerikai, 2.), Grande (olasz, 3.), Lihovceva (orosz, 4.), Schiavone (olasz, 5.), Tyuljaganova (üzbég, 6.), Serna (spanyol, 7.), Granville (amerikai, 8.)
1. forduló: Schiavone–Ad. Serra-Zanetti (olasz) 7:5, 6:3; Loit (francia)–Foretz (francia) 6:2, 7:6
Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik