Vonaltisztítás felső fokon

KAMLER JÁNOSKAMLER JÁNOS
Vágólapra másolva!
2003.04.16. 22:23
Címkék
Miután a második helyen kiemelt spanyol Serna (46. a világranglistán) a nyesegetéssel, pörgetéssel és ejtésekkel fűszerezett játékával simán elintézte a nála sokkal nőiesebb (mondjuk, ez nem nagy kunszt&) német Röscht, máris dörzsölhette a tenyerét a szerencsés vesztesként főtáblára jutó Marosi-Aracama Katalin (141.), aki keddi diadalát követően azt mondotta: Sernával szeretne összecsapni a legjobb nyolc közé jutásért.
Mandula Petra nem ismert könyörületet: két gémet engedélyezett spanyol ellenfelének (Fotó: Árvai Károly)
Mandula Petra nem ismert könyörületet: két gémet engedélyezett spanyol ellenfelének (Fotó: Árvai Károly)
Mandula Petra nem ismert könyörületet: két gémet engedélyezett spanyol ellenfelének (Fotó: Árvai Károly)
Mandula Petra nem ismert könyörületet: két gémet engedélyezett spanyol ellenfelének (Fotó: Árvai Károly)
Mandula Petra nem ismert könyörületet: két gémet engedélyezett spanyol ellenfelének (Fotó: Árvai Károly)
Mandula Petra nem ismert könyörületet: két gémet engedélyezett spanyol ellenfelének (Fotó: Árvai Károly)
Ez a kívánsága teljesült, már csak az szükséges, hogy legalább olyan jó játékkal rukkoljon ki csütörtök délelőtt, mint tette azt kedden – Sernát ugyanis nehéz legyőzni. Ahhoz a pontos, erős ütések, a jó adogatások nélkülözhetetlenek, és persze ne feledjük, az olyan labdabiztos teniszezők ellen, mint amilyen Serna, nem utolsó szempont a türelem. Hogy a magyar lány kitalál-e valami különlegeset a tömzsi spanyol ellen, az ma délelőtt úgyis kiderül, a ráhangolás mindenesetre nem sikerült túl jól, mert Kata párosban Gubacsi Zsófia oldalán két szettben kikapott az első fordulóban. Jó hír viszont, hogy ez volna a szerdai játéknap egyetlen rossz híre!

WTA-torna, Tippmix Budapest Grand Prix, Budapest
(110 000 dollár, salak)
Egyes. 1. forduló: Mandula Petra (magyar)–Torrens-Valero (spanyol, 7. kiemelt) 6:2, 6:0; Majoli (horvát, 1.)–Vanc (román) 3:6, 7:5, 7:5; Serna (spanyol, 2.)–Rösch (német) 6:4, 6:2; Dulko (argentin)–Nagyová (szlovák, 4.) 5:7, 6:1, 6:2. Nyolcaddöntô: Molik (ausztrál, 3.)–Cohen-Aloro (francia) 6:1, 6:2; Sánchez-Lorenzo (spanyol)–Koukalová (cseh, 6.) 6:3, 6:1; Cervanová (szlovák)–An. Serra-Zanetti (olasz, 8.) 6:1, 6:1. A további párosítás: Majoli–Jankovics (szerb-montenegrói); Gajdosová (szlovák)–Razzano (francia, 5.); Benesová (cseh)–Dulko; Mandula Petra–Prusová (cseh); Marosi-Aracama Katalin (magyar)–Serna
Páros. 1. forduló: Benesová, Nemecková (cseh)–Gubacsi Zsófia, Marosi-Aracama Katalin (magyar) 6:2, 6:3

WTA-torna, Bausch&Lomb Championships, Amelia Island
(585 000 dollár, salak)
1. forduló: Pisnik (szlovén)–Hopkins (amerikai) 6:7, 7:6, 6:1; Weingärtner (német)–Garbin (olasz) 6:4, 5:7, 7:5; Krasznoruckaja (orosz)–Panova (orosz) 4:6, 6:2, 6:2. 2. forduló: Davenport (amerikai, 2.)–Pratt (ausztrál) 6:1, 6:0; Capriati (amerikai, 3.)–Mikaelian (svájci) 6:4, 7:6; Hantuchová (szlovák, 4.)–Morigami (japán) 7:5, 6:2; Dokics (szerb-montenegrói, 5.)–Pisnik 7:5, 5:7, 6:1; Szeles (amerikai, 6.)–An. Barna (német) 2:6, 7:6, 6:3; Schnyder (svájci, 7.)–Matevzic (szlovén) 6:1, 4:1, fa.; Coetzer (dél-afrikai, 8.)–Zvonarjeva (orosz) 7:5, 4:6, 6:0; Gyementyijeva (orosz, 10.)–Krasznoruckaja 6:1, 7:5; Déchy (francia, 11.)–Vento-Kabchi (venezuelai) 7:5, 4:6, 7:5; C. Fernández (argentin, 14.)–Craybas (amerikai) 6:7, 6:4, 6:2; Stevenson (amerikai, 16.)–Callens (belga) 7:5, 6:3

ATP-torna, a Mesterszéria 3. állomása, Monte-Carlo
(2.45 millió dollár, salak)
2. forduló: Ferrero (spanyol, 1.)–Mantilla (spanyol) 3:6, 6:2, 7:5; Moyá (spanyol, 2.)–W. Ferreira (dél-afrikai) 6:4, 6:4; Nadal (spanyol)–A. Costa (spanyol, 4.) 7:5, 6:3; Chela (argentin)–Novák (cseh, 5.) 6:4, 6:2; Volandri (olasz)–Nalbandian (argentin, 6.) 6:2, 7:6; Boutter (francia)–Srichaphan (thaiföldi, 7.) 6:4, 4:6, 6:4; A. Martín (spanyol)–Schüttler (német, 8.) 6:2, 6:4; Schalken (holland, 9.)–Li Hjung Taik (dél-koreai) 7:5, 6:2; M. Norman (svéd)–Kuerten (brazil, 10.) 1:6, 7:5, 6:2; Gaudio (argentin, 13.)–Horna (perui) 6:4, 6:1; Coria (argentin)–J. Blake (amerikai, 15.) 6:0, 6:7, 6:3; Robredo (spanyol, 16.)–Benneteau (francia) 6:2, 6:2; Ljubicic (horvát)–Portas (spanyol) 6:4, 6:3; Nieminen (finn)–Kafelnyikov (orosz) 3:6, 6:2, 6:2; Vicente (spanyol)–F. López (spanyol) 7:6, 6:1; Spadea (amerikai)–Clément (francia) 6:7, 6:1, 6:2. A nyolcaddöntô párosítása: Ferrero–Gaudio; Vicente–A. Martín; Ljubicic–Spadea; M. Norman–Volandri; Chela–Nieminen; Coria–Nadal; Boutter–Schalken; Robredo–Moyá

ITF-future-torna, Olaszország
(10 000 dollár, salak)
Páros. 1. forduló: Andrejev, Kisgyörgy Gergely (orosz, magyar)–Karanusic, Tkalec (horvát, szlovén) játék nélkül
Merthogy Marosi után Mandula Petra (78.) is bejutott a legjobb 16 közé a Tippmix Budapest Grand Prix-n, méghozzá meggyőző, rendkívül agresszív játékkal. Órákon át élveztük volna sistergős tenyereseit, lágy ejtéseit, de nem tehettük, minthogy az első számú magyar teniszező ugyanis röpke háromnegyed óra alatt lelőtte a salakról az egyébként remek játékos hírében álló, spanyol lévén salakon jó eredményekkel büszkélkedő, hetedik kiemelt Torrens-Valerót (75.), aki már annak is örülhetett, hogy ennyivel megúszta.
Hogy mennyivel? 2:6, 0:6-tal. Petrának gyakorlatilag minden sikerült, folyton mozgásban tartotta ellenfelét, akinek csak a bohócsipka hiányzott a fejéről, de tényleg. Egy alkalommal tudta csak elnyerni Mandula adogatását, ezenkívül eljutott ugyan bréklabdáig, ám ekkor Petra rendre letakarította a vonalat a labdával – és amúgy is előszeretettel küldte a gömböt a csík mellé.
"Bár tudtam, hogy jó formában vagyok, ilyen könnyű mérkőzésre nem számítottam, ráadásul nem voltak iazgán hosszú labdamenetek, ami azért előnyt jelent a számomra” – mondta Mandula. Ami a folytatást illeti, csütörtökön a cseh Prusovával (111.) mérkőzik, akiről érdemes tudni, hogy játéktudásban elmarad Torrens-Valerótól…
Az égető napmelegben aztán megjelent a verseny legnagyobb sztárja, az első helyen kiemelt horvát Majoli – és kis híján megégett. A Marosihoz hasonlóan szerencsés vesztesként főtáblára jutó, szimpatikus román Vanc kifejezetten okosan teniszezett (fej fölüli játékát sokan megirigyelhetik, köztük a mieink is…), rengeteget futva, hosszú, kivezetett ütésekkel operálva az őrületbe kergetette az 1997-es Roland Garros-bajnoknőt, aki bűnrossz játékkal el is veszítette a nyitó szettet. A másodikban sem javult sokat, de valami csoda folytán egyenlített, hogy aztán a harmadikban 5:0-s előnyre tegyen szert. No, ekkora előnyt volt képes leadni, igaz, a végjátékban – amikor igazi teniszt is láthattunk tőle, addig ugyanis jobbára "csúfolta” a sportágat – ő koncentrált jobban, és jutott be végül a 16 közé.
Ilyen teljesítménnyel azonban nem sokra viszi majd ebben a mezőnyben, mást ne említsünk, az ő ágán van a hatalmas termetű, szédületesen adogató, harmadik helyre rangsorolt ausztrál Molik, aki négy gémet elhullajtva masírozott be a legjobb nyolc közé. A kiemeltek közül egyébként Koukalová, Serra-Zanetti és a bohém Nagyová is elköszönt, az utóbbi kettő márpedig Petra és Kata ágán van.
Illetve csak volt.



Norman csodát tett Kuerten ellen

Semmi sem változik az utóbbi években a monte-carlói mesterversenyen: a legnagyobb klasszisok közül jó néhányan lemondják a szereplésüket (Hewitt, Agassi, Szafin és Federer sem indult az idén), és valami oknál fogva olyan teniszezők kerülnek "tűzközelbe”, akiknek egyáltalán nem ott a helyük. Tizenhat közé jutott például a selejtezőből érkező spanyol Martín, az olasz Volandri, valamint a mindössze 17 éves spanyol Nadal (ő a Roland Garros-bajnok Costát oktatta ki két játszmában), de talpon van még az orosz Kafelnyikovot az idén immár másodszor legyőző finn Nieminen, továbbá a francia Boutter, aki az elmúlt másfél hétben hét mérkőzést játszott, és nyert meg. (Ô triumfált vasárnap a marokkói ATP-viadalon.) A folytatást többek között hat spanyol és három argentin teniszező várja, brazil csak azért nem, mert a háromszoros Roland Garros-győztes Kuerten agyonnyert meccset volt képes elveszíteni a két évvel ezelőtti formáját kereső svéd Normannal szemben. A torna 1999-es és 2001-es bajnoka 6:1, 5:2-re vezetett, onnan kapott ki végül 1:6, 7:5, 6:2-re – Norman ezt megelőzően három éve Rómában verte meg Kuertent, azóta Roland Garros-döntőt is bukott ellene.
Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik