Mi lesz Sampras sorsa?

KAMLER JÁNOSKAMLER JÁNOS
Vágólapra másolva!
2003.05.16. 22:34
Címkék
Jóllehet hivatalosan nem jelentette be a viszszavonulását, egyes források szerint többé nem látjuk a teniszpályán Pete Samprast, minden idők legeredményesebb (abszolút rekordnak számító 14 Grand Slam-torna-győzelem) játékosát.
Egy tavalyi kép Pete Samprasról és az US Open-trófeáról — vajon lesz folytatás?
Egy tavalyi kép Pete Samprasról és az US Open-trófeáról — vajon lesz folytatás?
Egy tavalyi kép Pete Samprasról és az US Open-trófeáról — vajon lesz folytatás?
Egy tavalyi kép Pete Samprasról és az US Open-trófeáról — vajon lesz folytatás?
Egy tavalyi kép Pete Samprasról és az US Open-trófeáról — vajon lesz folytatás?
Egy tavalyi kép Pete Samprasról és az US Open-trófeáról — vajon lesz folytatás?
Az augusztusban a 32. életévét betöltő amerikai legenda csütörtökön, a Los Angeles Lakers–San Antonio Spurs NBA-mérkőzés előtt ugyanis azt nyilatkozta, nem csupán a párizsi Roland Garroson, de kedvenc versenyén, az általa hétszer megnyert wimbledoni bajnokságon sem hajlandó az idén rajthoz állni.
"Ahhoz, hogy ismét csúcsformába, de legalábbis a közelébe kerüljek, rengeteg munkára, megannyi lemondásra van szükség, és ez az, amire mostanában nem volnék képes, mert nincs hozzá sem kedvem, sem energiám. Elvégre családos ember lett belőlem. Visszavonulni azért még nem fogok, bár pontosan tudom, közeleg az a bizonyos utolsó nap” – magyarázta Pistol Pete, aki a tavalyi US Open-diadala óta egyszer sem lépett pályára, holott azóta több versenyre is leadta a nevezését.
Felesleges volna számon kérni tőle, hogy újra munkába álljon, hiszen hosszú évekig vezette a világranglistát, a Roland Garros kivételével mindent megnyert, amit csak lehetett, összesen 64 tornán triumfált, a pályákon összeütögetett pénzdíja pedig meghaladja a 43 millió dollárt. Ugyanakkor rendkívül nehéz megbarátkozni a gondolattal (és nyilván nem csupán nekünk, teniszbarátoknak, de neki is), hogy adott esetben nem versenyez többé – persze, mint azt jeleztük, Sampras egyelőre nem hozta meg a végleges döntést.

Mától selejteznek

Szombaton a selejtezôkkel elkezdôdik a Római-parton rendezendô, 50 ezer dollár összdíjazású, Baumag Open elnevezésű challengertorna: a kvalifikációban hét magyar játékos nevezett, Kisgyörgy Gergely, Noszály Sándor, Kiss Sebô, Böröczky Zoltán, Tatár Zsolt, György Tamás és Hultai Gergely. Mint arról már beszámoltunk, a 32-es fôtáblán három játékosunk, Bardóczky Kornél, Fonó László és Balázs György szerepel, mind a hárman szabadkártyával.
Közben a hamburgi mestertornán továbbra is parádéznak az argentinok (amúgy is jó hetük van, a két népszerű futballcsapatuk, a River Plate és a Boca Juniors is brazil ellenfelet legyőzve jutott tovább a híres Libertadores-kupában), hiszen négy képviselőjük jutott be az elődöntőbe. A kvartett tagjai közül elsősorban a tavalyelőtt doppingoláson ért Coria alkotott maradandót, 6:2, 6:0-s csapást mérve a nyolcaddöntőben a címvédő Federert megverő Philippoussisra: a hatalmas termetű ausztrál nem is bírta idegekkel, felindultságában kettétörte az ütőjét.
A hölgyek római versenyén újabb lépést tett a címvédés felé a világelső Serena Williams (az 1993 és 1996 között sorozatban négy bajnoki címet szerző Martínezen vágtatott át, legalábbis 5:5-ös állást követően), míg az egy hete Berlinben négy közé jutó Mauresmo szokása szerint legyőzte Capriatit – a francia teniszező egymás után negyedszer diadalmaskodott amerikai vetélytársa felett. Mauresmo küzdőszellemére jellemző, hogy négy játszmalabdát hárított a második szettben, igaz, e tekintetben egyenrangú ellenfele volt Capriati, aki három meccspontot védett ki (az egyiket a háló segítségével), mielőtt megadta volna magát.
Mandula Petra és társa, a svájci Gagliardi lapzártánk után lépett pályára a negyedik helyen kiemelt Dokics, Petrova (szerb-montenegrói, orosz) duó ellen a páros verseny negyeddöntőjében.

ATP-torna, a Mesterszéria
5. állomása, Hamburg
(2.45 millió dollár, salak)

Nyolcaddöntő: Philippoussis (ausztrál)–Federer (svájci, 3. kiemelt) 6:3, 2:6, 6:3. Negyeddöntő: Nalbandian (argentin, 8.)–González (chilei, 15.) 5:7, 6:3, 6:4; Coria (argentin, 12.)–Philippoussis 6:2, 6:0; Calleri (argentin)–W. Ferreira (dél-afrikai) 7:5, 6:2; Gaudio (argentin)–O. Rochus (belga) 6:1, 6:1. Az elődöntő párosítása: Nalbandian–Calleri; Coria–Gaudio

WTA-torna,
Telecom Italia Masters, Róma
(1.3 millió dollár, salak)

Nyolcaddöntő: S. Williams (amerikai, 1.)–Déchy (francia) 6:3, 6:0. Negyeddöntő: S. Williams–C. Martínez (spanyol) 7:5, 6:2; Mauresmo (francia, 4.)–Capriati (amerikai, 5.) 6:3, 7:6; Szugijama (japán, 13.)–Pisnik (szlovén) 6:1, 6:3. Az elődöntő párosítása: S. Williams–Mauresmo; Szugijama–Miskina (orosz, 8.) vagy K. Clijsters (belga, 2.)

Női ITF-torna,
Bromma (25 000 dollár)

Egyes. 1. forduló: Czink Melinda (magyar, 3.)–Geznenge (bolgár) 6:1, 6:2. Nyolcaddöntő: Czink Melinda–Van Exel (holland) 6:1, 6:4; Fattahetgyinova (orosz)–Gubacsi Zsófia (magyar) 6:4, 6:7, 6:3. Negyeddöntő: Czink Melinda–Maes (belga) 6:1, 6:2
Páros. 1. forduló: Czink Melinda, Gubacsi Zsófia–Papadopolou, Vasilescu (svéd) 6:4, 6:1. Negyeddöntő: Czink Melinda, Gubacsi Zsófia–Meusburger, Russegger (osztrák)
6:2, 6:2
Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik