Federer nem kegyelmez

KAMLER JÁNOSKAMLER JÁNOS
Vágólapra másolva!
2003.11.12. 22:09
Címkék
Elgondolkodtató, hogy valóban a világ legjobb teniszezője vezeti-e az ATP-ranglistát. Ha kizárólag az eredményeket vesszük figyelembe, akár igen is lehet a válasz, hiszen Andy Roddick győzött az US Openen, két, egymást követő mestertornán, valamint másik három ATP-viadalon, az elődöntőig jutott az Australian Openen, majd Wimbledonban, és a májusi Roland Garros óta mindössze öt vereséget szenvedett.Tekintélyes eredménysor.
Roger Federer (képünkön) semmit sem bízott a véletlenre: szerdán megalázó vereséget mért az argentin David Nalbandianra
Roger Federer (képünkön) semmit sem bízott a véletlenre: szerdán megalázó vereséget mért az argentin David Nalbandianra
Roger Federer (képünkön) semmit sem bízott a véletlenre: szerdán megalázó vereséget mért az argentin David Nalbandianra
Roger Federer (képünkön) semmit sem bízott a véletlenre: szerdán megalázó vereséget mért az argentin David Nalbandianra
Roger Federer (képünkön) semmit sem bízott a véletlenre: szerdán megalázó vereséget mért az argentin David Nalbandianra
Roger Federer (képünkön) semmit sem bízott a véletlenre: szerdán megalázó vereséget mért az argentin David Nalbandianra
Ami viszont magát a játékot illeti, korántsem biztos, hogy abban ő jár az élen, és mivel a show egyik legfontosabb eleme a közönség maradéktalan kiszolgálása, vagyis a látványos tenisz, arra se vegyünk mérget, hogy néhány év múlva is olyan népszerűségben fürdik majd a kétségkívül tehetséges, bár néha túl magabiztosnak tetsző amerikai srác, mint most. Különben is, vetélytárs van bőven. Olyanok, akik nála lényegesen szebb teniszt játszanak. Akik nem egyetlen csapásra alapozzák a "taktikájukat”, hanem a szó szoros értelmében játsszák ezt a sportot.

Még nincs rekord

Az idén már biztosan nem szerzi meg a rekordot jelentô 79. páros bajnoki címét Todd Woodbridge, a kiváló ausztrál játékos és társa, Jonas Björkman ugyanis nem jutott tovább a csoportból a Mesterek Kupáján. Az ôket legyôzô Bryan fivérek viszont százszázalékos eredménnyel masíroztak be a négy közé, méghozzá úgy, hogy két csoportmeccsükön is mérkôzéslabdákat hárítottak: a nyitó napon négyet, Woodbridge-ék ellen meg kettôt, mi több, utóbbi összecsapáson 1:5-rôl nyerték meg a döntô játszma rövidítését.
Ettől függetlenül Roddick megnyerheti a houstoni Mesterek Kupáját (ne feledjük, életében először indulhatott az idényzáró viadalon), alighanem az év végi világelsőség is az övé lesz, és nem csupán azért, mert neki van egy olyan ütése, a szerva (első, második egyaránt), amely bármelyik borításon, bárki ellen adu ász. Roddickra már régóta jellemző, hogy semmi különlegeset sem csinál – de amit igen, azt azonban kifogástalanul. Nincsenek, talán soha nem is voltak igazán mély hullámvölgyei, és amióta Brad Gilbert, Andre Agassi egykori "mentora” elkezdett vele dolgozni, igazi harcossá érett. Erős, gyors, elszánt, magabiztos. És nem balhézik.
Legfeljebb néhány másodpercig, mint első houstoni fellépésén egy vitatott adogatását követően, Carlos Moyá ellen tette. De itt nem is ez a lényeg, hanem az, hogy olyan meccset nyert meg, amelyen végül is az ellenfele játszott jobban. Merthogy a spanyolok egykori világelsője többször eldönthette volna a sorsdöntő harmadik szett sorsát, akár az első három Roddick-adogatójátékot megnyerhette volna, ám az amerikai fiatalembert mindanynyiszor megmentette a szervája vagy az ellenfél hibája. Neki ellenben elég volt egyetlen sansz, egyetlen megingás Moyá részéről 4:3-nál. Ez döntötte el az egyébként nem túl látványos, de az első keddi meccsnél (amelyen a két debütáns, Rainer Schüttler és Guillermo Coria együttesen 84-szer hibázott, tényleg förtelem volt) mindenképpen jobb összecsapást.
No meg azt, hogy Roger Federer már nem lehet év végi világelső. Igaz, a maestro nem elsősorban a trón megszerzéséért ment Texasba (okos ember lévén pontosan tudta, Roddick nem fog háromból három meccset veszíteni a csoportjában; merthogy többek között ez kellett volna a trónra lépéséhez), beéri ő a bajnoki címmel, és miután az első két "fordulót” győztesen zárta, mindenki számára világossá vált: formába hozta magát Wimbledon királya. Hogy ez mit is jelent valójában, arról David Nalbandian tudna bővebben mesélni, hiszen a saját bőrén tapasztalhatta, milyen az, ha fut Federer szekere – az egy győzelemmel és immár egy vereséggel álló Nalbandian megszorítani sem tudta a svájcit. Ami legfeljebb azért érdekes, mert profiként ezt megelőzően ötször találkoztak egymással (az idén éppenséggel két Grand Slam-versenyen, Ausztráliában és Amerikában is összeakadtak), és mind az ötször az argentin teniszező győzött.

Tv: az Eurosport ma este 19 órától, illetve pénteken hajnali 2 órától élőben sugározza a Mesterek Kupája eseményeit

Mesterek Kupája, Houston (4 450 000 dollár, kemény pálya)
Egyes
Kék csoport: Federer (svájci, 3. kiemelt)–Nalbandian (argentin, 8.) 6:3, 6:0. A csoport állása: 1. Federer 4 pont (2 győzelem, 0 vereség, 4:1-es szett-, 31:19-es gémarány), 2. Nalbandian 2 (1, 1, 2:2, 15:16), 3. Agassi 0 (0, 1, 1:2, 16:19), 4. Ferrero (spanyol, 2.) 0 (0, 1, 0:2, 4:12)
Piros csoport: Roddick (amerikai, 1.)–Moyá (spanyol, 7.) 6:2, 3:6, 6:3; Schüttler (német, 6.)–Coria (argentin, 4.) 6:3, 4:6, 6:2. A csoport állása: 1. Schüttler 2 (1, 0, 2:1, 16:11), 2. Roddick 2 (1, 0, 2:1, 15:11), 3. Moyá 0 (0, 1, 1:2, 11:15), 4. Coria 0 (0, 1, 1:2, 11:16)
Páros
Piros csoport: B. Bryan, M. Bryan (amerikai)–Björkman, Woodbridge (svéd, ausztrál) 4:6, 6:3, 7:6; Llodra, Santoro (francia)–Damm, Suk (cseh) 6:3, 7:6. A csoport végeredménye: 1. B. Bryan, M. Bryan 6 (3, 0, 6:3, 55:48), 2. Llodra, Santoro 4 (2, 1, 5:3, 44:42), 3. Björkman, Woodbridge 2 (1, 2, 4:4, 43:39), 4. Damm, Suk 0 (0, 3, 1:6, 33:45)
A kék csoport állása: 1. Knowles, Nestor (bahamai, kanadai) 4 (2, 0, 4:1, 31:20), 2. Bhupathi, Mirnij (indiai, fehérorosz) 2 (1, 1, 2:2, 21:22), 3. Etlis, Rodríguez (argentin) 2 (1, 1, 2:2, 15:20), 4. Arthurs, Hanley (ausztrál) 0 (0, 2, 1:4, 27:32)
A csoportok első két helyezettjei jutnak be az egyenesági elődöntőbe.

ITF-szatellittorna, Valencia, Venezuela (25 000 dollár, kemény pálya)
1. forduló: Brzezicki (argentin, 1.)–Böröczky Zoltán (magyar) 4:6, 6:1, 6:2. Böröczky Zoltán a selejtezőből került a főtáblára.

ITF-szatellittorna, Ramat (25 000 dollár, kemény pálya)
Egyes. 1. forduló: Hultai Gergely (magyar)–Carnakovic (szlovák) 3:6, 7:6, 6:4 Nyolcaddöntő: Magdincev (macedón, 3.)–Hultai Gergely 6:1, 7:5
Páros. 1. forduló: Hultai Gergely, Magdincev (4.)–Abramovich, Maaravi (izraeli) 6:3, 6:3. Negyeddöntő: Hultai Gergely, Magdincev– Carnakovic, Stancík (szlovák) 6:2, 6:2
Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik