Wimbledonban nem engednek a hagyományokból.
A világ változik, de a szezon harmadik Grand Slam-tornáján ragaszkodnak a fehér öltözethez, a férfi címvédő nyitó mérkőzéséhez a centerpályán, és a vasárnapi finálé kezdési időpontjához – még akkor is, ha az éppen a labdarúgó-világbajnokságéval ütközik.
Angliában imádják a teniszt, pláne Wimbledont, a sportág legfontosabb versenyét, de az idén biztosan csak második lesz a nézettségi sorban, hiszen a július 3-át várja szinte mindenki, amikor az angolok Kolumbiával találkoznak a nyolcaddöntőben. De hiába a szurkolói igény, az All England Club vezérigazgatója bejelentette, a wimbledoni teniszcentrum egyik kivetítőjén sem nézhetik az összecsapást.
Sérülése miatt visszalépett a wimbledoni férfi teniszbajnokságtól Andy Murray. A korábbi világelső brit az első fordulóban a francia Benoit Paire-rel csatázott volna. A 31 éves játékos január csípőműtéte óta csupán három meccsen tudott pályára lépni, és bár pénteken még úgy érezte, hogy Wimbledonban elindulhat, vasárnap visszamondta a szereplését. „Nagy bánat, hogy vissza kell lépnem Wimbledontól – mondta a kétszeres wimbledoni győztes skót. – Az elmúlt tíz napban jelentős előrelépést tettem az edzések és meccsek során, de a csapatommal való hosszú megbeszélés után, nehéz szívvel úgy döntöttünk, hogy a felépülésem szempontjából egyelőre túl korai lenne egy három nyert szettre menő torna. Mindent megtettünk, hogy időben felépüljek.” |
„Az elmúlt években sem láthattak a közösségi területeken labdarúgást, sem Európa-bajnokság, sem világbajnokság idején, és ezen nem is változtatunk – jelentette ki Richard Lewis. – Aki jegyet vesz, tudja, hogy ez teniszrendezvény, nem hinném, hogy probléma lesz belőle. Ettől függetlenül szurkolunk Gareth Southgate játékosainak, és sok sikert kívánunk nekik.”
Itt viszont még nincs vége a történetnek. Az egy dolog, hogy az angolok nyolcaddöntőjét sokan nem láthatják majd élőben, de még a fináléról is lemaradnak azok, akik jegyet vettek a wimbledoni döntőre. Merthogy a londoni férfi összecsapás helyi idő szerint 14 órakor kezdődik, míg az oroszországi vb legfontosabb találkozója két órával később – a teniszezők bemelegítését beleszámolva nagyjából 110 perc a különbség, ennél csak két döntő volt rövidebb az elmúlt 20 évben. A wimbledoni vezetőség mindenesetre már most közölte, akkor sem változtatnak az időponton, ha a centerpályán és a moszkvai stadionban is lesz angol érdekelt.
„Őszintén mondom, szóba került a téma, de fél percig sem tartott a megbeszélés. Mindannyian egyetértettünk abban, hogy a wimbledoni döntő délután kettőkor kezdődik és kész. Ragaszkodunk ehhez és a hagyományainkhoz. Ellenkező esetben minden évben nézzük meg, hogy nincs-e éppen atlétika vagy más sportesemény vasárnap délután?” – tette fel a kérdést Lewis, ami azért annyiban feltétlenül csúsztatás, hogy a világbajnoki döntő nézettségéhez egyetlen atlétikai esemény sem mérhető.
Amúgy Anglia Tunézia elleni sikerét az idei vb első fordulójában 18 millióan követték az országban, míg a tavalyi Roger Federer–Marin Cilic döntőt nagyjából 8 millióan.