Djokovics két óra alatt elintézte Carballést, kiesett a 2017-es női győztes

KRASZNAI BENCEKRASZNAI BENCE
2024.05.30. 19:31
2024 French Open - Day 5
Novak Djokovics simán nyert a második körben (Fotó: Getty Images)
A férfiak között Novak Djokovics, Danyiil Medvegyev és Alexander Zverev, a női mezőnyben Arina Szabalenka, valamint Jelena Ribakina is bejutott a francia nyílt teniszbajnokság, a Roland Garros 3. fordulójába. Kiesett viszont a 2017-es női győztes, Jelena Ostapenko.

A torna háromszoros bajnoka, a 24-szeres Grand Slam-győztes világelső, Novak Djokovics karrierje során harmadik alkalommal játszott a spanyol Roberto Carballés (ATP-63.) ellen, érdekesség, hogy az eddigi két mérkőzésüket GS-versenyen játszották, a spanyol szettet sem nyert. Ez nem is alakult másképp most sem, a 37 éves szerb klasszis 2:06 óra alatt 6:4, 6:1, 6:2-es sikert ért el. A folytatásban a francia Gaël Monfils vagy az olasz Lorenzo Musetti következhet neki.

A 2021-ben US Open-győztes, jelenleg világranglista-ötödik Danyiil Medvegyev annak ismeretében lépett pályára a szerb Miomir Kecmanovics (57.) ellen, hogy a legutóbbi három mérkőzésükön simán diadalmaskodott. Nos, ezúttal sem alakult szorosan az összecsapás, Kecmanovics 6:1, 5:0-s állásnál feladta a mérkőzést, így az orosz jutott tovább, aki a nyolcaddöntőbe jutásért az argentin Mariano Navonéval vagy a cseh Tomás Macháccsal találkozik.

A német Alexander Zverev (4.) fantasztikus formában van, ezt már az első körben, Rafael Nadal búcsúztatásával is bizonyította, és most, az ATP-rangsorban korábban hetedik, jelen állás szerint 115. belga David Goffin ellen is remekelt. Az első szett még rövidítésben dőlt el, ám a folytatásban sima 6:2, 6:2-vel győzött, 2:25 óra alatt.

Hatalmas fordítással jutott tovább az osztrák Sebastian Ofner (45.), aki 6:3, 6:3-ra elbukta az első két szettet az argentin Sebastian Báez (20.) ellen. Azonban összeszedte magát, és a soron következő három felvonást, vele együtt a meccset is megnyerte – 3:6, 3:6, 6:4, 7:5, 7:6 (10–5).

A tavaly Roland Garros-elődöntős, kétszeres Grand Slam-győztes fehérorosz Arina Szabalenka (WTA-2.) a japán Ucsidzsima Mojukával (83.) mérte össze a tudását, és 1:04 óra alatt könnyed, 6:2, 6:2-es sikert ért el.

Az egyszeres Grand Slam-győztes Jelena Ribakina (4.) sem töltött sokkal több időt a salakon, 1:08 óra alatt 6:3, 6:4-re elintézte a holland Arantxa Rust (50.).

Némi meglepetésre háromszettes vereséget szenvedett a 2017-es Roland Garros-győztes lett Jelena Ostapenko, aki az elmúlt időszakban visszaverekedte magát a top 15-be a világranglistán. A tie-breakben elveszített első szett után egyenlített a dán Clara Tauson (72.) ellen – mindhiába, mert a mindent eldöntő játékrészben 6:3-ra alulmaradt, ezzel búcsúzott.