Labdarúgás: visszaestek a fiatalok percei az NB I 12. fordulójában

N. D. utanpotlassport.huN. D. utanpotlassport.hu
2021.11.09. 08:58
Jelentősen visszaesett a 2001-es vagy annál fiatalabb magyar labdarúgók összesített játékperce az előző körhöz képest az NB I 12. fordulójában, egy debütánst azonban így is üdvözölhetett a liga.

A labdarúgó NB I múlt hét végi, 12. fordulójában jócskán visszaestek a 11. körhöz képest a 2001-es vagy fiatalabb magyar futballisták játékpercei: míg egy héttel korábban összesen 645 percet kaptak a bizonyításra, addig legutóbb mindössze 387-et.

Varju Benedek (kék-fehérben) és az MTK nem tudta megállítani a Gyirmótot Forrás: mtkbudapest.hu

Varju Benedek (kék-fehérben) és az MTK nem tudta megállítani a Gyirmótot  •  Forrás: mtkbudapest.hu

A forduló nyitómeccsén biztosan nem lehet számon kérni a csökkenést, ugyanis az MTK Budapest– Gyirmót (0–3) összecsapás a „fiatalpercek” több mint háromnegyedét (289-et) adta: a hazaiaknál Varju Benedek (20), Kocsis Bence (20) és Kosznovszky Márk (19) jutott szóhoz, míg a vendégeknél Radics Mártont (19) és Major Martint (20) figyelhettük.

A forduló – és talán az eddigi szezon – legjobb mérkőzését játszotta a DVSC és a Budapest Honvéd. A hazai pályán játszó debrecenieknek 1–3-as félidei állasról sikerült fordítani, és 5–3-ra diadalmaskodni. A fővárosiak színeiben nem láthattunk fiatal magyar játékost a pályán, míg a DVSC-ben Baráth Péter (19) egy félidőt kapott, az utolsó percben pedig Baranyai Nimród (18) állt be, akinek ez volt az első NB I-es szereplése.

A Mol Fehérvár–Zalaegerszeg (3–0) és a Puskás Akadémia–Újpest (2–1) mérkőzéseken egy-egy fiatalt figyelhettünk: a ZTE csapatában Skribek Alen (20) az első félidőt töltötte a pályán, a felcsútiaknál pedig a hajrában ismét beállt a 16 esztendős Bakti Balázs.

A Kisvárda–Ferencváros (0–4) és Mezőkövesd–Paksi FC (2–1) összecsapásokon nem játszott 2001-es vagy fiatalabb magyar játékos.

A 2001 VAGY AZUTÁN SZÜLETETT MAGYAR FIATALOK JÁTÉKPERCEI AZ NB I 2021-2022-ES ÉVADÁNAK 12. FORDULÓJÁBAN: