NB I: közel 100 perccel csökkent a fiatalok játékideje

N. D. utanpotlassport.huN. D. utanpotlassport.hu
2022.03.22. 08:58
Az eggyel korábbi körhöz képest ugyanúgy tizenegy 2001-es vagy annál fiatalabb játékos kapott szerepet a labdarúgó NB I 25. fordulójában, az összesített idejük azonban közel 100 perccel csökkent.

Kevés gól mellett kevés „fiatalpercet” jegyezhettünk fel a labdarúgó NB I válogatott szünet előtti utolsó, 25. fordulójában. A 12 csapat mindössze 6 gólt szerzett, míg a 2001-es vagy annál fiatalabb magyar futballisták összesített játékideje – a korábbi hetekkel ellentétben – újra 600 perc alá csúszott. Az eggyel korábbi körhöz képest közel 100 minutumos a visszaesés: 557 percet játszottak a fiatalok a múlt hét végén.

Az időközben már a felnőttválogatottal készülő Baráth Péter (20) győzelemnek örülhetett a DVSC-ben Forrás: DVSC

Az időközben már a felnőttválogatottal készülő Baráth Péter (20) győzelemnek örülhetett a DVSC-ben  •  Forrás: DVSC

Az említettkritériumnak a legtöbben a Paks–DVSC (0–1) mérkőzésen feleltek meg: a hazaiaknál Szabó Bálint (21) a második félidőben állt be, ám ő sem tudott segíteni a sorozatban második meccsén góltalan tolnaiakon. A debreceniek színeiben három fiatalt is figyelhettünk; az időközben már a felnőttválogatottal a szerbek elleni összecsapásra készülő Baráth Péter (20) ismét végig a pályán volt, mellé Bényei Ágoston (18) és Baranyai Nimród (18) szállt be.

A kiesés elől menekülő MTK Budapestnek a dobogó harmadik fokán álló Kisvárda ellen hazai pályán nem sikerült megszerezni a három pontot (0–0). A fővárosiaknál Kata Mihály (19) és Várkonyi Bence (20) kapott lehetőséget a bizonyításra a fiatalok közül.

Az MTK-hoz hasonlóan a Gyirmót csapatában is két 2001 után született labdarúgó szerepelt a hétvégén: Radics Márton (20) a teljes, Major Martin az első félidőt játszotta végig,az eredménynek azonban nem örülhettek, a Mol Fehérvár Győrben szakította meg (0–2) a hétmeccses pontmentes sorozatát.

A forduló legifjabb játékosa a Zalaegerszeg–Puskás Akadémia (0–0) összecsapáson lépett pályára: a felcsútiaknál az utolsó félóráraa 17 éves Bakti Balázs és a 20 esztendős Skribek Alen is beszállt. A ZTE vezetőedzője, Waltner Róbert Posztobányi Patriknak (19) adott lehetőséget a meccs hajrájában.

A Ferencváros–Mezőkövesd (1–0) és az Újpest–Budapest Honvéd (0–2) mérkőzéseken nem szerepelt 2001-es vagy annál fiatalabb magyar labdarúgó.

A 2001 VAGY AZUTÁN SZÜLETETT MAGYAR FIATALOK JÁTÉKPERCEI AZ NB I 2021-2022-ES ÉVADÁNAK 25. FORDULÓJÁBAN: