Hosszasan emésztette a döntéshelyzet Csinger Márkot, ám a Jászboldogházáról indult 19 éves belső védő a nyáron úgy határozott, három év után búcsút int az olasz másodosztályú SPAL-nak és a felvidéki DAC-hoz igazol. A korosztályos válogatott belső védő útja azonban nem Dunaszerdahelyre, hanem Győrbe vezetett, egyéves kölcsönszerződés keretén belül a másodosztályú ETO FC játékosa lett.Csinger Márkot, ám a Jászboldogházáról indult 19 éves belső védő a nyáron úgy határozott, három év után búcsút int az olasz másodosztályú SPAL-nak és a felvidéki DAC-hoz igazol. A korosztályos válogatott belső védő útja azonban nem Dunaszerdahelyre, hanem Győrbe vezetett, egyéves kölcsönszerződés keretén belül a másodosztályú ETO FC játékosa lett.
– nyilatkozta portálunknak Csinger Márk, aki tíz bajnokin kapott szerepet az NB II-es középcsapatban.
„A másodosztály fizikálisan igénybe vett, erőnlétileg fel kellett nőnöm a feladathoz. Jobb, tapasztaltabb játékosok ellen kellett megküzdenem, mint az olasz Primavera-bajnokságban, kihívás volt rutinosabb labdarúgókkal csatázni. Mivel a felkészülés kellős közepén csatlakoztam a csapathoz, nehezebb volt felvennem a ritmust, de szeptemberre játékba lendültem. Az első tíz mérkőzésen játszottam, a visszajelzések alapján jól ment, ám a Kecskemét elleni Magyar Kupa-meccs kilencvennegyedik percében megsérültem, egy fejpárbajnál rosszul értem földet és eltört a kulcscsontom.”
Az azóta felépülő fiatal játékos első felnőttfutballban töltött szezonjában meggyőző teljesítményt nyújtott: passzainak 91 százaléka volt pontos, párharcainak 64 százalékát megnyerte, fejpárbajainak 61 százalékát vívta meg sikerrel, szerelési kísérleteinek 83 százaléka volt jó, meccsenként hétszer szerzett labdát, saját térfelén pedig csak 0.36-ot adott el az InStat adatai szerint. Fontos láncszeme volt együttesének, hiszen végigjátszotta az összes meccset, amelyen szerepet kapott. Az Olaszországból hazatérő belső védő elmondta, fiatal kora ellenére vezérszerepet kellett betöltsön a hátsó alakzatban, ami azért sikerülhetett neki, mert a társak hamar befogadták, jó volt a közösség és élvezte a korosztályos válogatottakból ismert Tímár Krisztián vezetőedző bizalmát.
„A szünet előtt a klub elöljárói megkérdezték, visszajönnék-e a kölcsönjátékból, a dunaszerdahelyi szakmai stábnak tetszett a győri teljesítményem – talán mondanom sem kell, nagy örömmel tértem vissza a csapathoz. Január ötödikén kezdtük a felkészülést, s mivel felépültem, teljes értékű edzésmunkát végzek. Az első edzések tapasztalata alapján még erősítenem kell a vállamat, érzem, hogy még nem az igazi, de az erőnlétem jó. Meg kell hagyni, a Dunaszerdahelynél más az edzések intenzitása, minden feladatot sprintben kell végeznünk. Nagy a versenyhelyzet, a belső védő posztján kiadó két helyre hatan pályázunk, úgyhogy meg kell küzdenem a helyemért. Adrian Gula vezetőedző szerint keményen kell edzenem, és akkor lehet esélyem bekerülni a csapatba. Sok jó játékos került ki a kezei közül, mint például az Internazionalét erősítő Milan Skriniar, próbálok mindenben megfelelni az elvárásainak a fejlődésem érdekében. Úgy vélem, minden feltétel adott a DAC-nál, hogy előrelépjek. Örülök, hogy vannak magyarok a csapatban, sokat lógok Kalmár Zsolttal és Szánthó Regővel, de a többiekkel is jól kijövök.”
Csinger Márk motiváltan várja az új szezont, friss sikerélmény ösztönzi még jobb teljesítményre.
„Aláírtam volna ezt a forgatókönyvet, az egyéni célom ugyanis az volt, hogy fél vagy egy év elteltével visszatérjek a DAC-hoz. Az első edzések alapján kijelenthetem, szintet léptem ezzel a lehetőséggel.
Rajtam múlik, mennyi lehetőséget kapok a DAC-ban, azon leszek, hogy éljek vele. Január végén horvátországi edzőtáborba utazunk, ott eldől, sikerül-e jó benyomást tennem a szakmai stábra.”
(Kiemelt kép: Csinger Márk (középen) a DAC-cal kezdte a felkészülést. Forrás: DAC 1904)