Kézilabda: győzelemmel kezdett a vb-n a junior női válogatott

UP-info  utanpotlassport.huUP-info utanpotlassport.hu
2024.06.19. 11:05
Tizennyolc góllal győzte le Argentína csapatát a magyar junior női kézilabda-válogatott az Észak-Macedóniában zajló világbajnokság csoportkörének első meccsén.

Az argentin korosztályos csapat ellen kezdte meg szerda reggel a világbajnoki szereplést a magyar junior női kézilabda-válogatott Észak-Macedóniában. A 2004-es és 2005-ös születésű játékosok alkotta együttesünk számára az ismerkedésről, a megfelelő tempó felvételéről szólt az első 20 perc, amely során bár végig vezetett, nem tudott megnyugtató előnybe kerülni. A félidő hajrájában aztán sikerült ellépni, 19–12 állt az eredményjelzőn az első 30 perc után.

A folytatásban tovább nőtt a különbség, a 47. percben Csíkos Luca bombájával nőtt először tíz gólra az előny, a hajrában nem kellett izgulnunk. A vége 39–21 lett,

jól kezdte a válogatott az utolsó korosztályos világversenyét.

„Az elején még kereste magát a csapat, de összességében elégedett vagyok, ilyen első mérkőzésre számítottam. A csoportkör utolsó meccsére kell már igazán csúcsformába lendülni, bízom benne, hogy ez sikerül majd” – összegzett Szilágyi Zoltán szövetségi edző.

Csütörtökön újra pályára lép a válogatott, amely Mexikóval csap össze fél 2-től.

Junior női kézilabda-világbajnokság, C-csoport, 1. forduló:

Magyarország–Argentína 39–21

A magyar csapat góllövői: Csíkos 7, Vártok 6, Szabó A. 5, Varga E. 5, Farkas 4, Gém 4, Faragó 3, Török 1, Csernyánszki 1, Szabó L. 1, Kövér 1, Gajdos 1.